Грузія зацікавлена, щоб Україна отримала безвізовий режим

347

Грузія зацікавлена в успіхах України щодо її європейських прагнень і на європейському шляху загалом.

Про це повідомив глава МЗС Грузії Міхеїл Джанелідзе в інтерв’ю.

Він також розповів про «зв’язку» його держави з Україною у питанні безвізового режиму і про те, чим для Грузії є скасування віз із Євросоюзом. За словами Джанелідзе, він очікує запровадження безвізового режиму для жителів його країни з Європейським союзом до кінця червня.

Напередодні в інтерв’ю міністр заявив, що Тбілісі розраховує на подання пропозиції від Єврокомісії щодо цього 8 березня, тобто вже наступного тижня у вівторок. Він розповів про те, що означає для Грузії отримання такого статусу.

«Це дуже важливий крок у нашому процесі європейської інтеграції. Ми вже підписали угоду про асоціацію і від вересня 2014 року попередньо почали застосовувати її. Вона включає в себе також угоду про зону дії поглибленої і всеосяжної вільної торгівлі (DCFTA), яка вже також функціонує і застосовується. Це змінило нашу торговельну структуру», – зазначив глава МЗС.

За його словами, експорт до ЄС зростає – його частка в загальному обсязі торгівлі Грузії зросла з 19 до 32 відсотків. Це дуже важлива зміна, яка дає можливість для диверсифікації

Для прикладу, експорт до ЄС зростає – його частка в загальному обсязі торгівлі Грузії зросла з 19 до 32 відсотків. Це дуже важлива зміна, яка дає можливість для диверсифікації, яка так необхідна. Крім того, з’являються нові продукти, вироблені в Грузії, які спеціально орієнтовані на ринок ЄС, і це дає можливість для більшого економічного розвитку і створення нових робочих місць.

Голова МЗС запевнив, що Грузія зацікавлена, щоб Україна отримала безвізовий режим.

«Передусім я повинен зазначити, що ми дуже зацікавлені в успіхах України щодо її європейських прагнень і на європейському шляху загалом, і ми хочемо, щоб у нас були спільні успіхи. Це важливо для Грузії, щоб країни, які мають ті ж прагнення, ті ж інтереси, щоб вони мали успіх у цьому. Ми співпрацюємо в обміні інформацією про минулий досвід, і ми дуже зацікавлені, щоб Україна також отримала безвізовий (режим) – якщо разом із Грузією, то це буде дуже добре», – зазначив Міхеїл Джанелідзе.

Також він додав, що Грузія й надалі буде працювати з Україною та за необхідності – поділитися своїм досвідом у цій царині.

«Важливо те, що Грузія виконала план рекомендацій із лібералізації візового режиму дій, який був наданий Грузії в 2013 році, і ми навіть пішли далі – ми не зупиняємося на досягнутому. Реформи тривають у Грузії, і ми дуже успішні в реалізації всіх необхідних змін, чи то інституційних змін, чи ж змін у законодавстві. Ми сподіваємося, що Україна зможе зробити те ж саме і матиме можливість отримати безвізовий режим спільно (з нами)», – заявив глава МЗС Грузії.

Нагадаємо, питання про лібералізацію візового режиму для громадян України і Грузії розглядали разом до цього тижня, коли Європейська комісія дала зрозуміти, що процес для Тбілісі може відбутися швидше.

Представник ЄС заявив, що з приводу надання безвізового режиму Києву є застереження через політичну нестабільність і повільне просування реформ в Україні.

Декілька членів Європейського парламенту заявили, що виступають за розгляд питання про те, щоб знову об’єднати заявки обох країн і почекати на пропозицію щодо України, перш ніж голосувати за безвізовий режим для Грузії.