Холодильник у Росії не переможе телевізор

235

Росія веде проти решти світу справжнісіньку війну, де б’ються на смерть, де в хід йдуть усі засоби, і в рукопашній немає заборонених прийомів. Її мета – не компроміс, не примирення, не обмежене посилення своїх позицій, а повний розгром противника, повна дезінтеграція с західної свідомості, західної системи цінностей, західної культури і демократичної традиції.

Про це пише політолог-міжнародник Олексій Кафтан у своїй статті.

На думку автора, боротьба з російською пропагандою як такою може бути лише обмежено ефективною через те, що власне пропаганда, як свідоме спотворення інформації, – це лише частина вибудуваної Росією маніпулятивної системи.

Але навіть в рамках такої, свідомо малоефективної стратегії, викриття фейків ніколи не встигатиме за їх генерацією, і не зможе хоча б наблизитися до них за швидкістю і площею поширення, без витрат, порівнянних з оборонними.

На думку політолога, для ефективної відповіді потрібна комплексна протидія міфотворчості, необмежена однією лише контрпропагандою. «Розраховувати на те, що в Росії холодильник переможе телевізор в доступній для огляду перспективі не варто – якраз через її світоглядну архаїзацію. Зате сама Росія доволі успішно заражає своєю архаїкою решту світу», – пише Олексій Кафтан.

«Війна вже йде – але ні Захід як такий, ні США, ні ЄС, ні навіть уряди постсовєтських країн ще не усвідомили жорсткості і масштабів російської інформаційно-міфологічної агресії. Росія безкарно атакує їх, і не відчуваючи опору, легко знищує намічені для ударів цілі в свідомості мільйонів людей, зводячи їх до стану напівзомбі-напівроботів, які марширують в нікуди під простувату мелодію», – зазначає він.