Холодницький: Швидкого результату в справах Кононенка і Мартиненка не буде

251

Холодницький вважає, що розслідування щодо депутатів, яких підозрюють у корупції, буде тривалим

У справах проти Ігоря Кононенка, Сергія Пашинського та Миколи Мартиненка швидкого результату чекати не варто, заявив голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

«На даний час слідство у всіх цих провадженнях триває, поки що підозр нікому не оголошено. Триває стадія збору доказової бази, оскільки статус народного депутата передбачає надання дозволу Верховної Ради щодо притягнення до кримінальної відповідальності», — пояснив Холодницький в інтерв’ю.

«Там трохи ускладнений процес, тому швидкого результату чекати не варто, оскільки це неможливо. Такі справи, де є системна корупція, де задіяні офшори, тіньові схеми, потребують часу і значних зусиль і, зокрема, допомоги міжнародних партнерів» — зазначив спецпрокурор.

Він закликав, «тверезо ставитись до заяв політиків, громадських діячів, які різними заявами намагаються зробити політичний піар й отримати політичні дивіденди».

«Такі провадження важко розслідувати й важко доводити. Але це не означає, що ці провадження є поза зоною нашої діяльності. На все треба час, щоб виявити, задокументувати всі ці факти і довести їх до суду». — зазначив Холодницький.

Нагадаємо, що Ігора Кононенка, який є депутатом від БПП і якого називають одним з найближчих партнерів Петра Порошенко, звинуватив у корупції міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус. Подаючи у відставку Абромавичус заявив, що Кононенко чинив тиск на відомство та заважав проводити необхідні реформи.

Водночас Миколу Мартиненка пов’язують спільними інтересами з керівником уряду Арсенієм Яценюком. Його звинувачують у корупції при постачанні з Чехії обладнання для українських енергетичних компаній.

Відносно Мартиненка ведеться розслідування у Швейцарії та Чехії.

На адресу депутата «Народного фронту» Сергія Пашинського, у свою чергу, звучали звинувачення в рейдерстві.