Хто дійде до кінця: Гройсман чи Яресько?

260

Нині актуальне питання, хто займе крісло прем’єр-міністра України, замінивши в ньому Арсенія Яценюка.

Багато експертів виступають з різними політичними прогнозами, але більшість сходиться на тому, що діюча влада вже б мала офіційно оголосити прізвища можливих кандидатів, щоб ті в свою чергу могли представити програми своїх подальших дій.

Наразі з «підкилимних» та кулаурних домовленостей стало зрозуміло, що на посаду прем’єра претендує Наталія Яресько (теперішній Міністр фінансів)  та Володимир Гройсман (Голова Верховної Ради).

Цю ситуацію прокоментував на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook економіст Андрій Новак.

«Дуже важко оцінювати кандидатури на посаду прем’єр-міністра, якщо ми не бачили їхніх програм і напрямків діяльності. Ми сьогодні ведемо мову про імена, а залишаємо поза увагою найголовніше, те, що мали би обговорювати: програми».

Експерт наголосив, що малоймовірним є те, що політика Володимира Гройсмана як представника нашої діючої системи буде чимось відрізнятися від політики чинного прем’єр-міністра України. Натомість Наталія Яресько, як очікується, буде насамперед виконувати рекомендації Міжнародного валютного фонду щодо України: меморандуми та умови МВФ.

«Існує думка, що пані Яресько у ролі очільника українського уряду хотіли би бачити міжнародні інвестори, які буцімто готові вкладати свої гроші у розвиток української економіки. Вважаю, що подібна реакція з’явилася з огляду на те, що пані Яресько не є представником української політичної системи. Це людина західної системи, зокрема, американської

Нині сили впливу на кандидатуру, що очолить уряд, розділилися: міжнародна спільнота хоче бачити у цьому кріслі нинішнього міністра фінансів Наталію Яресько, для української політичної еліти зручнішим варіантом залишається Володимир Гройсман.

Якщо зациклюватися саме на цих двох кандидатурах, то враховуючи нашу величезну залежність від західного світу, вибір між міністром фінансів та Головою Верховної Ради треба зробити на користь першої», — розповів Андрій Новак.