«Хто винен у невиконанні Мінська» — нагадує Яценюк

377

Відбулася зустріч Арсенія Яценюка з Міністром закордонних справ Канади Стефаном Діоном.

Це перший офіційний візит міністра після формування нового уряду, і після того як прем’єр-міністром Канади став пан Трюдо.

«Канада є одним із найближчих союзників, яка підтримує Україну в протистоянні агресії Росії. 200 канадських військових проводять зараз тренування для українських бійців.

Ми обговорили порядок денний наших стосунків на наступний рік. Під час мого візиту до Канади, в липні минулого року, наші країни завершили переговори щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою,  був парафований відповідний документ. Цього року ми прийняли рішення, що така угода повинна бути остаточно затверджена та підписана. Згодом вона буде  передана національним парламентам на ратифікацію. Ця угода – взаємне відкриття наших ринків і ще один крок, щоб подолати не тільки військову, а й економічну агресію, яку здійснює Російська Федерація», — розповів прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

 На червень 2016 року запланований спільний українсько-канадійський бізнес-форум. З метою залучення додаткових інвестицій в українську економіку та підвищення обсягів товарообіг між країнами. Український прем’єр наголосив, що для нас важливо отримувати підтримку Канади у реформуванні національної політики.

«Ми коротко обговорили питання санкцій щодо Російської Федерації. Росія зараз розпочала велику гру з тією метою, щоб були зняті санкції. Мета Росії – переконати частину Західного світу в необхідності зняття санкцій і фактично розпочати гру «хто винен в невиконанні Мінська». Україна послідовно і чітко виконала і виконує свою частину угоди. З російського боку не зроблено нічого, саме тому Росія зобов’язана: припинити вогонь, відвести війська, вивести всю артилерію і техніку, дати доступ ОБСЄ до всіх території Луганської та Донецької областей, вивести свої війська з тією метою, щоб Україна могла взяти контроль над кордоном», — повідомив Яценюк.

Також український прем’єр нагадав про питання незаконної анексії Криму та застосовані у зв’язку з цим санкції проти Росії, які не повинні в жодному разі виключатися з глобального порядку денного.