И так сойдет! В Киеве может обрушиться дом

566

Елітний будинок із басейном та паркомісцями у престижному районі! Красива реклама вкотре приховала недобудову, яку попри числені порушення ввели в експлуатацію. Мешканці житлового комплексу Олександрівський вже кілька років поспіль намагаються притягнути до відповідальності забудовника, який залишив об’єкт в аварійному стані. Наскільки успішно, знає Ганна Демиденко.

Пам’ятаєте обвал цієї стіни кілька тижнів тому? Причиною стала — не прибрана будівельниками стара труба. Таких аварійних будинків по Києву безліч.  Приміром цей теж на проспекті Червонозоряному. Його мешканці налякані і бояться, що їхній будинок може завалитися.

П’ять років тому відомий забудовник Олег Мороз заманював сюди покупців елітним проектом з двома басейнами, парковкою та дитячим садком. У результаті — нічого з цього переліку, і купа незавершених будівельних робіт.

«Тут неподобство відбувається постійно, коли зливи — воді нікуди діватися і вона затікає нам прямо в хол, до середини холу, консьєржка тільки встигає це все виловлювати», — говорить Олена Шутенко, мешканка будинку.

Костянтин — теж мешканець цього будинку – говорить: у воді навіть електричні дроти.

«Це електроенергія всього будинку, дивіться далі — ось це ось розподільний так званий щит, а ось тепер найцікавіше, ви бачите як вода тече прямо по кабелях, кожен цей кабель повинен знаходитися в окремій оплатці», — говорить Костянтин Гринчук, мешканець будинку.

Окрім відсутності гідроізоляції, в елітному будинкові замість трьох один ліфт, а електропроводка — і досі не стаціонарна, а ремонтна.

«У мене стоять запобіжники, які на вході в квартиру, я був змушений вже міняти, так як вони горять, вимикається квартира, буває і 240 напруга, буває і вище», — говорить Олег Лєбєдєв, мешканець будинку.

«Щодо питання РП ТП — це питання забудовника, тому знаходите до нього шляхи і задавайте це питання йому», — говорить Микола Богдан, головний інженер ЖЕК.

Боротьба із забудовником триває вже 5 років. Куди тільки не зверталися, кажуть ошукані мешканці — всюди ігнорують.

«Останні наші звернення 2-3 місяці тому, знову ж в Генпрокуратуру, в прокуратуру Києва надійшли відповіді, що прокуратура Києва розіслала завдання в КМДА, в ГААСК, в МНС, в МВС. І ми отримали відповіді — КМДА взагалі тут не при чому. МНС зробила перевірку і через місяць наклала штраф на ЖЕЕ 51 грн, або 17», — говорить Ігор Новосад, мешканець будинк.

Сертифікат відповідності будинку для введення в експлуатацію забудовник отримав ще у 2010. А коли через два роки жителі почали вимагати добудувати обіцяне — сертифікат просто анулювали!

«Якщо ж воно було видано, а потім анульовано, то відповідно особи які його видавали повинні були бути притягнуті до відповідної відповідальності, тому що практично вони перевищити свої повноваження», — говорить Роман Кравченко, юрист.

У підвалах мокнуть куплені за 60 тисяч гривень недобудовані паркомісця. А технічний 27 поверх став чиєюсь приватною власністю. Ініціативна група створила об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Втім, будь-які спроби навести лад у своїй домівці поки що — невдалі.

«ОСББ существует уже более 2 лет, если я не ошибаюсь, 2 с половиной года, я считаю что не совсем коректно говорить, что вам о нем неизвестно. — Известно, но от известности до документа видите прошло 2,5 года», — говорить Микола Богдан, головний інженер ЖЕК.

Відтепер активісти чекатимуть три місяці, щоб ЖЕК визнала їхнє ОСББ та передала відповідну документацію. А тоді з тим — до суду. Терпець жителів урвався. Вимагатимуть справедливості від забудовника за допомогою Феміди.