Ігор Мізрах «Про Всесвітній день театру»

1150
Игорь Мизрах, Мизрах Игорь, Игорь Аркадьевич Мизрах, Ігор Мізрах, Мізрах Ігор, Ігор Аркадійович Мізрах, Мізрах Ігор Аркадійович,

Доброго весняного ранку, шановні мої читачі. Хочу привітати Вас з гарною погодою, та побажати творчої наснаги.

Сьогодні темою для нашого обговорення стане Всесвітній день театру.

Взагалі «театр» — (це місце видовища) — вид сценічного мистецтва, що відображає життя в сценічній дії, яку виконують актори перед глядачами, а також установа, що здійснює сценічні вистави певним колективом артистів і приміщення, будинок, у якому відбуваються вистави.

Міжнародний день вшанування театру, як надбання культури і вшанування всіх робітників театру від театральних режисерів, акторів і сценографів до білетерів — це все містить у собі Всесвітній день театру.

С чого саме і де виник театр, напевне саме головне питання? Перший театр — це був театр давньогрецький, він повязаний зі святами на честь Бога виноградства Діоніса — Діонісіями. Учасники процесій зображали пошт Діоніса і, надягаючи козячі шкури, співали і танцювали (слово «трагедія» в перекладі з грецької, означає— «гімн цапів»).

Якщо, брати історичне походження театру, на це вказує обов’язкова участь у трагедіях хору, з яким спочатку вступав в діалоги єдиний актор, пізніше кількість акторів збільшилася до трьох-чотирьох. Сполучившись із літературною традицією, театр в класичну епоху з релігійних, народних уявлень перетворився на самостійний вид мистецтва.

Вже частиною усіх державних свят стають — театралізовані вистави, — Діонісій та Леней. Саме для них будували грандіозні кам’яні театри, розраховані на тисячі глядачів (театр Діоніса в Афінах, найкраще за інші зберігся амфітеатр в Епідаврі).

Стосовно, дати святкування Всесвітнього дня театру взято 27 березня. Згідно з переказами, прем’єра першої театральної вистави у Стародавньому Римі відбулась саме 27 березня. За деякими свідченнями, то істориками це не доведено. Тим паче, що не сам театр ( як культурний захід, запозичений римлянами у греків вже у готовому вигляді) користувався популярністю глядачів, а бої саме гладіаторів .

Виникла ініціатива святкування Дня Театру у 1961 році. До відзначення цього свята приклав зусилля Жан Кокто, театральний діяч і актор із Франції, котрий оголосив сповіщення про таку урочистість 1962 року.

Всесвітній день театру не є державним святом і не є вихідним днем. Гарного Вам дня, і натхнення творити добро!!!

Автор: Ігор Мізрах