Ігор Мізрах: Рай для котiв або життя домашніх тварин у Німеччині

5640

Німеччину можна назвати «раєм» для котів і собак. Тут права та обов’язки власників тварин розписані до найдрібніших деталей: посуд, щоденне миття, спеціальний корм і, навіть, можливість дивитися у вікно.

«У Німеччині поняття «захисник тварин» зафіксоване у реєстрі професій. Країна перша у світі, де захист тварин прописали у Конституції. Це сталося в травні 2002 року з появою статті 20а», — Ігор Мізрах.

Игорь Мизрах, Мизрах Игорь, Игорь Аркадьевич Мизрах, Ігор Мізрах, Мізрах Ігор, Ігор Аркадійович Мізрах, Мізрах Ігор Аркадійович,

Аби домогтися виконання законів про захист тварин, в Німеччині заохочують скарги на дії сусідів. Безвідповідальним господарям загрожують величезні штрафи. Якщо ви викинете тварину або спробуєте її вбити, — отримаєте 25 тисяч євро штрафу. Не можете утримувати тварину — несіть її до притулку, там про неї потурбується держава.

«У Німеччині заборонено розводити тварин безконтрольно, навіть в угоді оренди житла є пункт про заборону утримування тварини в домі. Якщо ж пункт відсутній, то власник квартири не зможе викинути тварину на вулицю. Існує ще й спецподаток на утримання собак. У різних містах він коливається від 100 до 150 євро на рік на першу собаку, і від 200 до 300 євро — на кожного наступного пса», — зазначив Ігор Мізрах.
Всі домашні тварини мають  реєстраційний номер, він вказаний на нашийнику або у вигляді тату на вусі. Останнім часом чіпи вводять уколом у шию тварини. Номер допомагає в пошуку загублених улюбленців. Цій же меті слугує і створена безкоштовна база загублених тварин TASSO Haustierzentralregister.

Регламентовано і перебування чотирилапих на вулиці, в громадських місцях. У Німеччині заборонено вигулювати собаку без повідка у парках, зонах відпочинку і заповідниках. Псів не можна заводити на дитячі майданчики, у магазини і лікарні.