Інфляції у 30-40% не буде

384

У короткому інтерв’ю для 5 каналу, інвестиційний банкір Сергій Фурса пояснював, чому гривня нестабільна.

Банкіри не знають, чому падає гривня, але є зовнішні фактори: нафта, сировина події на зовнішньому ринку, які впливають на курс гривні.

«Ринок адміністративно регулюється, якби Нацбанк захотів все можна було б контролювати. Девальвують усі валюти розвинутих країн. Сировинні країни страждають. Зараз виграватимуть лише ті, хто зробив ставку на інтелектуальну продукцію, країни Заходу», — сказав Сергій Фурса.

Уряд обіцяє українцям рівень інфляції 12% в середньому за 2016 рік. Цифр інфляції у 30-40% не буде. В бюджеті закладений середній річний курс долара 24, якщо буде 25 — сильних змін не буде

Багатьох українців турбує також ціна на бензин, яка може вирости, хоча вартість нафти знижується. Експерт пояснює це зростання тим, що з 20 гривень за літр бензину, 7 ми віддаємо за паливо, решта акцизи і податки. Україна наповнює за рахунок акцизів бюджет.

Також було порушено питання про прив’язку рубля до гривні: «Немає прив’язки гривні до рубля, бо ці країни є сировинними придатками, і якщо в світі щось відбувається, ми однаково реагуємо. Але тепер, коли транзит і експорт товарів зменшено, ми не реагуємо на падіння рубля», — наголосив експерт.

Нині головною проблемою української економіки є низька конкуренція, але це проблема не антимонопольного комітету, а корупції.

«Війна вже не хвилює інвесторів. Весь світ розуміє, що це локально. Усіх хвилює відсутність регулювання прав власності, корупція і мовчання з боку уряду. Не відбувається залучення капіталів. Щоб економіка почала рости – потрібно збільшити споживання. Листопад-грудень пішло зростання, це вже розвиток», — заявив Сергій Фурса.