Іноземний спостерігач для російського «внутрішнього вжитку»

970

Мене завжди дивували структури, що намагалися стояти між ворогуючими сторонами. Вони нагадують суддю в ринзі, де чубляться двійко завзятих спортовців, намагаючись поцілити один в одного кінцівкою і, як наслідок, перемогти у двобої. Щоправда, коли на кону пристойна винагорода, то якась логіка в цій бійці таки є. В тому числі і для судді: йому щось та й заплатять. І тому він не перейматиметься наслідками поєдинку.

А якщо це змагання більш серйозне, наприклад, воєнні дії, де роль арбітра доручається представнику міжнародної організації на зразок ОБСЄ? Такому, як першому заступнику голови СММ в Україні А.Хугу, що бере участь у складанні щоденних звітів про події на Сході України, і який раптом оголошує, що російські збройні сили не мають жодного стосунку до обстрілів українських поселень, вбивств чи поранення українських військовослужбовців та мирних громадян тощо? Бо там їх, росіян, на переконання А.Хуга, немає. Тобто, якби при ньому на ринзі був нокаутований один зі спортовців, то не факт, що А.Хуг в ролі арбітра  це зафіксував би належним чином. Та ще й перед усім багатотисячним загалом, що спостерігав за поєдинком, стверджував, що ніхто нікого не чіпав і ніякого нокауту немає. Абсурд? Принаймні, трибуни його освистали б.

Можна було б якось пояснити такі «викрутаси» щодо згаданих подій на нашому Сході, якби А.Хуг був у ролі такого спостерігача вперше… Але ж ні, колись він об’їздив вздовж і впоперек Балкани, виконуючи такі ж обов’язки спостерігача від ОБСЄ в Боснії і Герцеговині,  Косово чи на Близькому Сході у секторі Газа.  Тобто, досвіду набрався достатнього, в тому числі і зі спілкування з російськими військовослужбовцями, які були представниками тієї ж ОБСЄ на згаданих теренах. Отож помилитися у своїх висловлюваннях про відсутність російських військовослужбовців на захоплених землях Донбасу  він не міг, і якщо  так сказав, то з якоюсь таки метою. Не схильний думати, що його  підкупили росіяни чи чимсь не сподобалися українці. Мають бути для цього беззаперечні докази! Швидше за все таке висловлювання  А.Хуг озвучив для, як кажуть, внутрішнього використання. Ким і де? Скоріш за все російськими пропагандистами на шпальтах чи телеекранах, де сьогодні бракує переконливих фактів для підтвердження відсутності «ихтамнетов» на українських теренах. Бо як би там не складалося, а російській владі важливо нав’язувати свої погляди передусім своєму, російському електорату, щоб і надалі користуватися його довірою. А що вже казатимуть на міжнародних трибунах чи писатимуть на іноземних газетних шпальтах, — то це їх мало хвилює. Не дарма ж мусується росіянами прислів’я про «свою рубашку, которая ближе к телу».

…А схильних до змов різних хугів чи шредерів росіяни завжди намагатимуться знайти, щоб ті в разі потреби озвучили необхідні фейки

Михайло Флєшар, політичний експерт