Інтерпол оголосив у розшук суддю-втікача Чауса

Інтерпол оголосив у розшук суддю Дніпровського райсуду Києва Миколу Чауса, якого звинувачують у хабарництві. Його досьє з'явилося на сайті Міжнародної організації кримінальної поліції.

219

Відповідний запис на сайті Інтерполу:

Як повідомлялося, 9 серпня 2016 року НАБУ та САП викрили суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса, який отримав $150 тисяч хабара. Він розділив гроші на дві частини: $80 тис приховав у дволітровій банці в районі озера Малинівка і Садового товариства «Приозерне», решту $70 тис залишив в автомобілі. 11 серпня 2016 року судді Чаусу повідомили про підозру. Одразу заарештувати суддю не вдалося через суддівський імунітет. 6 вересня Верховна рада проголосувала за арешт Чауса. Однак того ж дня стало відомо, що Чаус втік.

1 березня суддя Микола Чаус був затриманий в Молдові. За словами молдовського прокурора, він сам здався правоохоронцям в Кишиневі, зізнавшись, що незаконно перетнув кордон. 2 березня суд у Кишиневі заарештував Чауса. Антикорупційна прокуратура Молдови отримала запит від Генпрокуратури України про екстрадицію судді Миколи Чауса та почала підготовку документів на екстрадицію. Сам Чаус попросив у президента Молдови політичного притулку. 10 квітня глава Антикорупційної прокуратури Молдови Віорел Морарь заявив, що Чаус буде перебувати під арештом до завершення екстрадиції в Україну.

4 жовтня Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила Чауса від виконання обов’язків судді.

6 жовтня Молдова відмовила судді Чауcу у наданні політичного притулку.