Ісламісти платять своїм життям за кожен квадратний метр Рамаді

332

Підрозділи 8-ї бригади іракської армії та загони ополчення продовжують зачистку східних районів столиці провінції Анбар місті Рамаді.

Бої в основному носять низькоінтенсивний характер, групи терористів “Ісламської держави” перейшли до тактики партизанської війни, але повністю з Рамаді так і не вибиті.

Бойовики періодично контратакують, підривають заміновані автомобілі, будівлі. Зокрема ісламістські джерела заявили 13-го січня про успішний контратаці Ісламської Держави в районі Аль-Джарени, в результаті якої були знову захоплені 8 будівель.

Іракська армія теж заявляє про успіхи. 14-го січня оперативне командування групою військ в Рамаді повідомило про звільнення більшої частини районів Аль-Буабса і Аль-Джазіра на півночі міста, району Ас-Сура – на сході. Командувач 8-ою бригадою генерал-майор Маджид аль-Фатлаві повідомив, що в Ас-Сура знищено 5 бойовиків і 1 замінований автомобіль.

Урядові війська в останній тиждень просуваються вперед дуже медлено, але все ж ініціатива найчастіше на їхньому боці. За останні три дні на сході Рамаді повністю зачищений район Альбу Сода, в якому знищено близько 10 бойовиків. Військові та ополченці постійно знаходять велику кількість вибухівки і готових СВУ у відмінностях ємностях. У місті зосереджена величезна кількість вибухових речовин, завезених з Туреччини.