Історик відкрив, як Путін скине Лукашенко

323

Наслідком зняття Євросоюзом санкцій з президента Білорусі Олександра Лукашенка і його чиновників може стати повалення Росією білоруського президента.

Про це написав російсько-американський історик Юрій Фельштинський у своїй колонці.

На думку Фельштинського, на тлі конфлікту Росії і Заходу завалений численними проблемами ЄС не міг дозволити собі й далі ігнорувати Білорусь і піддавати Лукашенко санкціям, штовхаючи його таким чином в обійми Путіна.

«Фактично повне зняття санкцій з Білорусі та її керівництва – це спроба Євросоюзу перетягнути Лукашенко на свій бік в конкурентній політичній боротьбі з Росією. Тим не менш, зняття санкцій з Білорусі може виявитися не кінцем проблем Лукашенка, а їх початком. Якщо Лукашенко зверне на справді демократичний шлях (у що важко повірити), він втратить владу на чергових виборах. Якщо він піде на відкритий політичний союз з ЄС, він буде повалений Росією», – зазначив історик.

«Від поведінки Лукашенко тут в жодному разі не багато залежить. Росія тільки приступає до реалізації своєї агресивної зовнішньополітичної програми, і окупація та анексія Білорусі є лише питанням часу. Можна навіть припустити, що анексія Білорусі Росією – це лакмусовий папірець, пролог початку чергового витка світової війни, яку розпочинає Росія. Останнє, що нас буде цікавити в цей момент – залишиться Лукашенко керувати територією, що колись називалась Білорусь, або ж главою Білоруської республіки у складі Російської Федерації стане інша людина з не менш білоруським прізвищем», – вважає Фельштинський.