Історію полонених, зняту за 7 днів, презентують у Дніпрі

270

26 січня у Дніпропетровську відбудеться допрем’єрний показ чорно-білої стрічки «Полон» про реалії війни.

Захід за участю Остапа Ступки, Лариси Руснак та Володимира Горянського розпочнеться о 18.30 в кінотеатрі «Правда-кіно».

На 68-му каннському кінофестивалі, в рамках Marché du Film, відбулася світова прем’єра української стрічки Captum (Полон). Captum представив Україну в Німеччині на Film Festival Cottbus (4 листопада 2015) і відкрив міжнародну конкурсну програму повнометражних фільмів на All Lights India International Film Festival (16 листопада 2015). Фільм увігнав у стан шоку європейську публіку…

«Полон» став одним з найгучніших подій ОМКФ-2015. І хоча журі свою оцінку картини так і не убрався до призової форму, фестивальні глядачі та журналісти створили навколо неї інформаційне поле мало не більше, ніж навколо переможців ОМКФ.

Війна розкриває справжню суть людини, а полон може перетворити його на звіра. Історія 12 полонених і двох охоронців, які з фізичного знищення своїх бранців влаштовують гру зі ставками. Дія відбувається протягом однієї доби, доби між життям і смертю. За сюжетом, жінка їде звільняти свого сина, але сама потрапляє в полон, з якого неможливо вирватися.

Анатолій Матешко розповів, що фільм зняли за 7 днів. Щоправда, напередодні проходили репетиції, тому до початку зйомок, за словами режисера, «актори вжилися в роль і буквально тижнями не виходили з неї. Для мене це був дуже важливий режисерський експеримент, і актори дуже сумували за такій роботі в Україні». Зйомки проходили в 20 км від Києва.