Італійські війска можуть потрапити до Іраку

353

Італія посилає 450 десантників в іракський Мосул для захисту греблі на річці Тигр. Рішення прийнято урядом Італії, яке очікує схвалення від властей Іраку.

За заявою прес-секретаря іракського уряду, ніякої угоди на цей рахунок між двома країнами ще не підписано. При цьому посол Італії в Іраку Андреа Карнелос 20 грудня 2015 заявив про те, що «будь-яке відправлення італійських військ в Мосул або куди-небудь в Іраку буде здійснюватись виключно зі згоди іракського уряду».

Крім того, незважаючи на заяви уряду Ренці, іракська влада так і не видала контракт на ремонт греблі в Мосулі італійській компанії Trevi Spa de Cesena, яка була єдиним претендентом на контракт вартістю 2 млрд дол.

Деякі сили в Італії задаються питанням про те, чи можна охорону будівництва приватної компанії довірити італійській армії. Однак компанія Trevi Spa de Cesena користується особливою увагою глави італійської держави.

А на цих вихідних глава комісії з оборони іракського парламенту Хакім Замілі погрожував знищити будь-кого, хто опиниться в Іраку без законних підстав і дозволу уряду.