Із пилка створять акумулятори

185

Пилок може бути не тільки отрутою для алергіків і нести користь для самих бджіл. Він також може також стати ефективним способом зберігання енергії. Вчені знайшли спосіб перетворювати гранули пилку в аноди, які складають основну частину батарей.

Один з авторів дослідження Джіалянг Танг розповів, що почав вивчати пилок, коли у його матері кілька років тому виникла алергія на неї. Вчений був вражений красою і різноманітністю мікроструктур пилку.

«Однак ідея використання їх в якості анодів прийшла мені в голову лише тоді, коли я почав працювати над батареями і більше дізнався про карбонізації біомаси», — зазначив він.

Саме карбонізація й стала ключем до відкриття. Дослідники почали нагрівати її, поки вона не перетворилася в вуглець. Для цього використовують процес, який називається піроліз. З його допомогою біологічний матеріал обвуглюється, подібно до того як дерево перетворюється в деревне вугілля. Це потрібно для того, щоб перетворити пилок в аноди.

Різниця лише в тому, що, на відміну від обробки вогнем, піроліз здійснюється при повному відсутність кисню. Пилок не спалюється, а перетворюється в біовугілля в формі пилку. Після цього процесу його знову нагрівають але вже з киснем, збільшуючи енергоємність анодів.

Аноди з пилку повинні незабаром замінити графітові аноди. Зараз вони широко використовуються в сучасних літій-іонних акумуляторах. Вчені продовжують роботу в цьому напрямку і визначають практичність технології.