Кабмін придумав, як протидіяти відмиванню грошей в країні

324

Кабінет міністрів України затвердив план заходів на 2016 рік із запобігання та протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення. Про це йдеться в постанові Кабміну №103 від 11 лютого 2016 року.

Так, документом впроваджуються в національне законодавство рекомендації Міжнародної групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей, положення директиви Європейського союзу, Європейського парламенту і Ради щодо запобігання відмивання грошей і боротьби з тероризмом.

Планом визначено комплекс заходів, спрямованих на запобігання виникненню зазначених злочинів, мінімізацію ризиків фінансової системи для їх здійснення, підвищення ефективності діяльності правоохоронних та інших державних органів і розвиток міжнародного співробітництва.

Уряд зобов’язав міністерства та інші центральні органи виконавчої влади надсилати щокварталу до 10 числа наступного місяця Державній службі фінансового моніторингу інформацію про виконання цього плану для подання щокварталу до 25 числа наступного місяця звіту Кабміну і Національному банку України.