«Кабмін у відставку»: Батьківщина вимагає заміни уряду

483

Сьогодні, 25 січня, на офіційному сайті ВО «Батьківщина» була оприлюднена така новина:

«Батьківщина» вимагає терміново скликати загальні збори коаліції з порядком денним щодо повної заміни Кабінету Міністрів України.

Про це заявила лідер фракції Юлія Тимошенко під час засідання Погоджувальної ради керівників парламентських фракції та комітетів.

«За весь період цього парламенту жодного разу не збиралися загальні збори коаліції. Це означає, що коаліція не є суб’єктом прийняття рішень. Тому я публічно звертаюсь до Голови Верховної Ради, до всіх лідерів фракцій: негайно зберіть загальні збори коаліції! Депутати мають бути не маріонетками та кнопкодавами, а суб’єктами прийняття рішень!» – наголосила вона та додала, що на порядок денний має стати питання повної заміни уряду.

На переконання лідера «Батьківщини», цей уряд «веде до краху країну і треба його змінювати негайно».

«Якщо не зможемо за це створити більшість, тоді треба набиратись мужності та йти на дострокові парламентські вибори, але не доводити країну до відчаю», – сказала Тимошенко.

За словами політика, сьогодні в країні немає жодної професійної сфери діяльності, «де люди не кричали б криком про руйнацію державного управління та, як наслідок, руйнацію кожної сфери життя країни».

«Батьківщина» наполягає на негайному формуванні нового уряду та призначенні нового прем’єр-міністра.

«На кону стоїть питання життя країни і якщо ми й надалі залишатимемо непрофесійних і корумпованих людей в уряді, то в нас навіть нема шансу сформувати правильну стратегію розвитку нашої держави. Якщо фракція прем’єр-міністра не погодиться з таким порядком денним, то набагато чесніше тоді не утворювати коаліцію із залишками Партії Регіонів у парламенті, а йти на дострокові парламентські вибори і перезавантажити парламент», – заявила Юлія Тимошенко.

Окрім того, вона повідомила, що «на рівні уряду та президента створено якісь невідомі кулуарні групи, які формують таку саму кулуарну політику, доводять це до парламенту і це обслуговується кнопками абсолютно беззмістовно, без аналізу, розуміння та консолідації – це розвал управління державою!»

«Країна доведена до крайньої системи хаосу. Ми маємо бюджет, після якого аграрії перекривають траси. Освітяни та представники охорони здоров’я порахували, що їм бюджету вистачає на шість місяців, а малий бізнес практично повстав і вже готовий брати ту необліковану зброю, яка зараз знаходиться в країні в неміряних обсягах», – заявила народний депутат.

Лідер «Батъківщини» також заявила про необхідність термінових змін до бюджету: «Цей бюджет деструктурував всю фінансову систему країни та гривня це відчула відразу».

«Сьогодні сумно від розуміння того, що, висловивши свої обурення на Погоджувальній раді, ми твердо знаємо, що ні до чого це не призведе, бо, на жаль, парламент як державний орган не формує рішення, не приймає рішення і не впроваджує їх у життя», – зазначила вона.

Відповідаючи на пропозицію Голови ВРУ скликати збори коаліції, Юлія Тимошенко нагадала, що раніше вона відмовилась бути координатором коаліції, бо вважає це «профанацією».

«Я не хочу вводити суспільство в оману: рішення приймаються не в коаліції, а сімома людьми, кулуарно, за спинами коаліції. І тому потрібно, щоб коаліцію очолив той, хто несе відповідальність за формування та прийняття рішень. І не перекладати відповідальність на людей, які до цього не мають ніякого відношення. Тому я прошу – зберіть загальні збори коаліції!» – сказала вона.