Кандидатури на посаду Генерального прокурора

416

Наразі актуальною темою є призначення нового Генерального прокурора України, адже Віктор Шокін має незабаром піти з посади.

Ситуацію прокоментувала директор Департаменту з питань юстиції Тетяна Козаченко.

«Питання щодо можливої кандидатури на посаду Генрокурора розглядається Наталія Севостьянова — 1 заступник Міністра юстиції України здивувало. Вся юридична біографія це дійсно Одеська академія + Мін’юст. Все. Питання навіть не в Наталії, вона може бути супер розумна і працьовита. Питання що знущання в кадрових пропозиціях досягло апогею, воно становиться взагалі непередбачуваним для суспільства. Посади продаються. Весь час. Це можуть бути не гроші, але це завжди предмет торгу. І це для влади не повинні бути самостійні люди, бо вони становлять загрозу. Вже мали всього за 2 роки 3 Генрокурора: Махницький, Ярема, Шокін. Навіщо Порошенко знайшов і запропонував цього пенсіонера, якій більш ніж 7 років був на відпочинку? Ще не зрозуміло? Політичний «олімп» заповнений старою кон’юнктурою, кого би не поставили очолювати ОПГ, шукатимуть того хто є керуємим. Вже і конкурси становлять загрозу, тому що нам вже продемонстрували роботу комісій, починаючи від прокуратур, включаючи НАБУ, НАЗК. В комісіях вплив, за кандидатів політичний торг. Незалежні активісти та порядні люди, які опинилися в комісіях для демонстрації «демократичності» процесу самі здатні оцінити всі складності та неправильність організації процесу. До фінішу доведуть того кого потрібно, потім жодної політичної відповідальності — це ж за конкурсом. Зараз всі розуміють — Шокін людина Президента, його вибір, його політична рана. Нам будуть пропонувати сірих конячок, а на справді «кота в мішку». І це стосується всіх кандидатів, Севостьянова не виключення», — розповіла Тетяна Козаченко.

Також директор Департаменту зазначила, поки в ГПУ Севруки-Столярчуки-Куценко і всі прокурори регіонів що підписують «радянськи» колективні підтримки системи і себе особисто — змін не буде.

«Інструменти щодо виправлення ситуації є в руках Президента. Інструменти є, бажання не має. Тому і абсурдні пропозиції з боку президентської фракції жахають. А поки Ви будете в обговореннях про чергового Генпрокурора, Севрук буде виконувати обов’язки. «Відмінні» перспективи від Президента були і залишаються», — додала Тетяна Козаченко.