Керрі закликає Іран покласти край ворожнечі в Ємені та Сирії

264

Держcекретар США Джон Керрі закликав Іран використати свій вплив не для дестабілізації в регіоні, а на допомогу припинення війн у Ємені та Сирії.

На прес-конференції в Бахрейні 7 квітня Керрі зазначив, що військовослужбовці П’ятого флоту США минулого тижня захопили схованку зі зброєю, яку Іран планував доправити збройному угрупованню Хуті в Ємені, що воює проти уряду.

«Ми закликаємо Іран брати участь у конструктивних зусиллях із гарантування миру і допомогти нам вирішити проблему Сирії замість того, щоб продовжувати надсилати зброю бойовикам Хуті», – наголосив Керрі.

Держсекретар США також виступив на захист ядерної угоди з Тегераном, яку в самих Сполучених Штатах жорстко критикують республіканські опоненти чинної американської влади. Керрі також вказав, що Сполучені Штати та їхні арабські союзники, «як і раніше, єдині в своєму несприйнятті ракетної діяльності Ірану».

США наклали санкції на Іран через випробування балістичних ракет і закликали Раду безпеки ООН також вдатися до аналогічних дій щодо Тегерана. Це викликало енергійні заперечення з боку іранської влади, яка стверджує говорить, що має право на такі випробування після обмеження ядерної програми.