Кіберполіція виступає за легалізацію в Україні криптовалют

903

Про це заявив заступник начальника Департаменту кіберполіції Олександр Гринчак в ефірі програми «Деталі» .

Легалізація криптовалют дозволить кіберполіції зробити цей вид ділової активності контрольованим.

«Що стосується криптовалют, зараз ми розробили ряд пропозицій, винесли це питання на рівень уряду і хочемо криптовалюту легалізувати, щоб вона була підконтрольна. За допомогою цієї валюти здійснюється чимало злочинів: продаж наркотиків, зброї і таке інше», – повідомив Гринчак.

«Дуже часто до нас звертаються із заявами про викрадення криптовалюти. Існують шахрайські схеми, коли власник електронного гаманця надає доступ шахраям до своїх акаунтів, і вони переводять десятки тисяч доларів на інший гаманець. Цей вид злочину можна кваліфікувати як шахрайство із використанням електронно-обчислювальної техніки. Людина ошукана, вона перерахувала якісь електронні кошти за якісь послуги і взамін нічого не отримала – це чисте шахрайство», – додав заступник начальника Департаменту кіберполіції.

Наразі в Україні Національний банк, Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку й Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг не визнають криптовалюту платіжними засобами.

Нагадаємо, депутат Одеської міськради заробив на криптовалютах понад 300 млн гривень.

Незважаючи на невизначений статус криптовалюти в Україні, схоже, що українські чиновники, як і СБУ, ці самі криптовалюти визнають: у 2017 році депутати і держслужбовці України вклали в Bitcoin, Ethereum и Bitcoin Cash понад 195 мільйонів гривень.