Кісєльов: теперішній владі Захід більше симпатизує, ніж дубуватому Януковичу

817

В сьогоднішній заяві Крістіни Лагард, щодо можливої зупинки кредитування МВФ, немає нічого сенсаційного, так вважає журналіст Євген Кісєльов.

Ще тиждень тому, коли почався політичний скандал через відставку Абромавічуса, одразу була реакція Заходу та 10 послів. Був складений колективний лист. Минулого четверга, на прес-конференції, Крістіна Лагард сказала, що її хвилює політична криза в Кєиві, а відставка міністра-реформатора – це вже  сигнал тривоги.

«Перша реакція нашого горе-політикуму, на відставку Міністра, була «заграванням». Всі намагалися зробити вигляд, що нічого не трапилось», — вважає Євген Кісєльов.

Журналіст проаналізував реакцію Яресько.

«Міністр фінансів України вже не вперше коментує цю ситуацію. Вчора вона говорила, що відставка уряду може призвести до того, що МВФ може призупинити валютний транш, але продовжить роботу з новим керівництвом, якщо воно підтвердить ті зобов’язання, по всіх програмах співпраці», — вважає Євген Кісєльов.

На думку експертів, в країні, і в світі назріває певна криза довіри політикуму в тому складі, в якому воно є. Але саме політична еліта мусить придумати, як з цієї кризи виходити. Якщо суттєвих змін не відбудеться, фракції не підтвердять свої наміри, про які вони заявляли раніше, то нічим хорошим це не закінчиться.

«Якщо постане питання відставки прем’єр-міністра і «Народний фронт» скаже, що він виходить з коаліції, значить будуть дострокові вибори. Нічого страшного в цьому немає. Гірше, коли лякають країну і західних партнерів, що країна розвалиться від наступних виборів. Це відверта спекуляція. Заява представника МВФ – це аргумент, що перезавантаження українського політикуму має відбутися в найкоротший термін. Західні дипломати не пояснюють, що в їхньому розумінні є перезавантаження системи – зміна всіх, крім Яценюка, чи  просто відставка уряду і прихід нових людей, за умови, що при владі залишаються ті міністри, які сприймаються як технократи-реформатори», — додав Євген Кісєльов.

Також експерт додав, що після недорікуватого і трохи дубуватого Віктора Федоровича Януковича, теперішні представники влади мають більше симпатиків та шансів на підтримку серед західних партнерів.