Китайські банки долучаються до санкцій проти Росії

285

Китайські банки вбудовані в глобальну економіку і цінують відносини з американськими банками, тому де-факто вони приєдналися до фінансових санкцій проти Росії

Про це розповів виконавчий директор Ділової ради Росія-АСЕАН Віктор Тарусин.

Тарусин розповів, що китайські банки не тільки відмовляли російським компаніям і фізичним особам у видачі кредитів, а й змушували закривати рахунки і переводити кошти в інші місця. Він пов’язує ці відмови з великою залежністю китайських банків від американських і називає «фактичними» фінансовими санкціями проти Росії.

Експерти, опитані журналом, головними проблемами спільного бізнесу росіян і китайців називають нерозуміння китайського менталітету і прагнення китайців до контролю над бізнесом.

«Зараз китайці стали вимагати у багатьох компаніях контроль, раніше цього не було, — зауважує Максим Соков, гендиректор компанії En +, розповідаючи про одну з операцій компанії.- Вони кажуть, ми готові інвестувати, але нам потрібно 50% + 1 голос». Через це, за його словами, в 2015 році не відбулися дуже багато угод.

Стало відомо, що фінансові санкції та різке падіння цін на нафту призведуть до втрати Росією близько $600 млрд за період із 2014 по 2017 роки

Нещодавно канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Євросоюз збереже санкції проти Росії, оскільки Мінські домовленості не виконуються.