Київ перетворять на розумне місто, дрон, який відлякує птахів

210

Kyiv Smart City збирає на Indiegogo кошти на будівництво свого центру на облаштування хабу в експоцентрі. Дрон-опудало під назвою ProHawk UAV відлякує птахів-шкідників характерними звуками.

Київ — розумне місто

Громадська ініціатива Kyiv Smart City запустила кампанію зі збору коштів на будівництво свого хаба у національному Експоцентрі. Пілотний майданчик планують розмістити у 5-му павільйоні.

Тут, окрім осередку для координації, облаштують медіа-платформу, школу для прихильників концепції розумного міста, інкубатор міських проектів.

У центрі проводитимуть різноманітні презентації та майстер-класи, спільно розроблятимуть інноваційні рішення для столиці.

На ремонт та облаштування павільйону громадська ініціатива сподівається залучити за допомогою Indiegogo 50 тисяч доларів, а відкрити хаб планують уже у квітні.

Дрон-опудало

З початком «ери безпілотників» людство не перестає придумувати цим летючим апаратам практичні застосування.

Свою корисну функцію знайшли дрони, зокрема, в агросекторі: мультикоптери, які допомагають оглядати поля та обробляти їх хімікатами, вже давно у вжитку фермерів. А як щодо дрона-опудала? Компанія Bird-X, що спеціалізується на боротьбі зі шкідниками, створила автономний квадрокоптер, який відлякує птахів.

Безпілотний апарат ProHawk кружляє по заданому маршруту над полем, видаючи звуки хижаків та переляканого птаства.

Дрон оснащений системою GPS та вміє самостійно злітати і сідати, а станція безпровідної зарядки дасть змогу цьому «яструбу» стерегти урожай протягом усього дня. Управляти апаратом можна і дистанційно.