«Київенерго» скаржиться на мільярдні борги киян

233

Станом на 1 лютого жителі української столиці заборгували «Київенерго» більше мільярда гривень. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Відзначено, що за опалення і гарячу воду кияни заборгували понад 1 мільярд 32 мільйони гривень, за світло — понад 216 мільйонів гривень. Тільки за січень 2016-го борг зріс на 350 мільйонів гривень, тобто на 34% від загальної заборгованості, пишуть на сайті «Київенерго».

У компанії також заявили, що критична ситуація з розрахунками за тепло, опалення та гарячу воду загрожує стабільності енергозабезпечення столиці. За їх словами, від своєчасних розрахунків за спожиті послуги залежать розрахунки «Київенерго» з НАК «Нафтогаз» за газ, використаний для їх виробництва.

Нагадаємо, що тарифи на опалення в Україні зростуть мінімум в півтора рази до кінця 2016 року. Зараз українці платять тільки 65% вартості тепла. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у галузях енергетики та комунальних послуг, анонсувала підвищення тарифів в кілька етапів. Наступний — вже першого квітня.

За вимогами Євросоюзу, споживачі повинні купувати теплоносії за ринковою ціною вже до 2017-го. Зараз українці платять тільки 65% вартості і вже вчаться економити і тепло, і гроші.