Київська «Хунта» майстерно «тягне резину»

757

Нині Президент України перебуває з візитом у Берліні. Про що розмовлятимуть лідери країн за зачиненими дверима?

Німеччина намагається дотримуватися раніше досягнутих домовленостей, тобто виконання Україною плану Мінських домовленостей, в частині голосування про зміни до Конституції і, можливо, проведення виборів.

«Дата 2 лютого, коли мали б відбутися голосування про зміни до Конституції. Але процес затягується і голосування не відбудеться за весь пакет. Але очевидно, що в Німеччині зараз буде відбуватися дискусія щодо відміни санкцій. Росія хотіла б зняти санкції, це було б політичне відновлення, відродження. Очевидно, що Європейський Союз не може зняти санкцій, адже вони подовжені по червень. Україна, розуміючи, що ще має трохи часу, і що не може назбирати голосів у Парламенті, і не готова проводити такі рішення під політичним тиском, намагається затягнути час», — вважає експерт Інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук.

Україну завжди позиціонували як країну, яка знаходиться на шпагаті і нічого не може зробити, але на даний момент на шпагаті знаходиться і ЄС. Швидше за все, Ангела Меркель буде наполягати на просуванні Мінських угод, адже якщо Україна затягуватиме процес, Німеччина не зможе далі стримувати Францію у відміні санкцій проти Росії.

«Росія буде використовувати всі можливі інструменти, що підживлювати такі дискусії. ЄС бачить, що Україна затягує процес, тому є два варіанти вирішення: це працювати з депутатами, намагатися вплинути на них та, це  втому випадку, якщо депутати не зможуть проголосувати за зміни до Конституції, тоді треба буде думати як вийти сухими з води і лишитися конструктивними. І дуже важливо передбачити останній варіант, щоб потім не мінялася логіка процесу, якщо Конституція не буде змінена», — розповів експерт.

Щодо повідомлень у ЗМІ, ніби Франція вже готова відмінити санкції, то неможливо, щоб одна країна вийшла з санаційного списку. Але може бути таке, що одна з країн поставить вето чи не проголосує за подовження санкцій. Тому рішення про подовження санкцій буде прийнято для всіх — або не буде прийнято взагалі. В даній ситуації не йде мова про повну відміну чи про посилення санкцій.