Кличко запевняє, що мати 7 заступників нормально для голови Києва

418

Мер Києва Віталій Кличко переконаний, що може мати більше заступників, ніж дозволяє Кабмін, бо керує дуже великим містом

«У Києві офіційно зареєстровано 3 мільйони мешканців, а разом з незареєстрованими у столиці проживає близько 5 мільйони людей. На Волині – 1 мільйон мешканців, але і там, і там по чотири заступники. Тому мені було дивно, коли кількість заступників скоротили», — сказав він.

«Питання стоїть не в кількості, а в ефективності кожної людини, яка відповідає за свій напрямок – транспорт, соціальну сферу, житлово-комунальну тощо. Це по-перше. А по-друге, 4 заступники передбачено головам адміністрацій, а я – ще й мер міста і можу мати заступників із самоврядних повноважень», — додав Кличко.

Він відзначив – якщо політики заявляють про розширення місцевого самоврядування та надання більших повноважень на місця, то сама громада Києва і Київрада повинні визначати, скільки людей потрібно, щоб ефективно вирішувати проблеми.

«Я як мер міста, щоб призначити заступників, мушу бігати погоджувати їх в Адміністрації Президента, в Кабінеті міністрів. А мені кажуть: «Ні-і-і…».

Пам’ятаєте мою обмовку, що мої заступники уже два місяці лежать у Кабміні? Тобто подання на заступників лежать там місяцями. А вони повинні не «лежати» там, а працювати тут!» — сказав мер.

«Мене кияни обрали мером, я формую команду ефективних менеджерів, здатних вирішити проблеми, і представляю її, а не Кабмін вирішує, з ким мені працювати. Бо інакше це вже не самоврядування, це не децентралізація!» – наголосив Кличко.

Він підкреслив, що кожен його заступник – це кризовий менеджер, від якого він вимагає працювати не по вісім, а по 10-12-14 годин на добу, а іноді і по 24 години.

«При цьому зарплатня заступника – 5 тисяч гривень. Переважна більшість моєї команди – патріоти, люди, які дійсно хочуть змінити ситуацію, але через деякий час постає питання, як їм утримувати свої сім’ї», — сказав Кличко.

Він додав, що робить усе можливе, щоб мотивувати своїх заступників.

«Я роблю все що можу: стараюсь, щоб вони отримували надбавки, за свій рахунок вожу їх на поєдинки брата, ще якісь речі, але ніякої корупційної складової тут немає», — підсумував мер Києва.

Наразі у мера Києва є перший заступник, 4 заступники та 2 заступники з самоврядних питань.