«Кнопкодавцям» у Верховній Раді дали зелене світло

332

Законопроект №1895 про покарання депутатів за неперсональне голосування законсервувався у Регламентному комітеті. Відколи він пройшов перше читання у червні цього року, депутати до другого читання так і не повернулися впродовж півроку. У регламентному комітеті є кілька версій, чому законсервувався цей законопроект.

Він зазначає, що ухвалений у червні цього року в першому читанні законопроект щодо неперсонального голосування передбачав низку покарань для депутатів, зокрема, залишення порушником зали засідань, позбавлення його права брати участь у до десяти пленарних засіданнях, а за повторне порушення – у двадцяти пленарних засіданнях.

«Цей законопроект мав на меті зупинити ганебну практику кнопкодавства. Але його подальший розгляд гальмує Регламентний комітет. Він так і не знайшов часу підготувати його до остаточного голосування в залі парламенту». – повідомив журналіст.

За його словами на останньому пленарному тижні цього року Регламентний комітет проводить своїх два засідання, але на жодному законопроекту про кнопкодавство немає у плані.

Член Регламентного комітету Ірина Єфремова розповіла, що насправді цей законопроект ще не дійшов до їхнього комітету від очільника парламенту: «Є люди, які цей законопроект прописали, по-друге, є голова Верховної Ради, який розподіляє, на який комітет який документ повинен піти. Якщо він буде у нашому Регламентному комітеті ми його розглянемо».

Журналіст зазначає, коли спілкувався про законопроект щодо кнопкодавства з виконувачем обов’язків голови Регламентного комітету Павлом Пинзеником, він навіть не одразу згадав про який законопроект йдеться: «Спочатку пояснив причину його відкладення «неготовністю науково-експертного управління». Але згодом, назвав уже іншу причину. Комітет, виявляється, чекає на підпис інший законопроект авторства народного депутата Лабазюка (група «Воля народу»). Його законопроект передбачає НЕ санкції за кнопкодавство, а введення сенсорної клавіші в електронній системі «Рада», аби унеможливити голосування одне за одного.

Пинзеник пояснює, що без ухвалення законопроекту Лабазюка, не розглядатимуть законопроект із санкціями N1895».

Таким чином з’ясувалося, що законопроект Лабазюка (№1744) ще навіть в першому читанні не розглянутий. А інформація Павла Пиненика, що він ухвалений не відповідає дійсності. «До речі, а про сенсорну кнопку говорять в Парламенті ще з часів Януковича», – додає журналіст.

«Схоже, справжня причина, про яку не згадують депутати – це їхнє небажання впроваджувати реальні санкції щодо себе за кнопкодавство, – наголошує він. – За час, коли законопроект щодо неперсонального голосування був ухвалений у першому читанні (з 17 червня 2015 року) відбулося 34! випадки неперсонального голосування, це лише помічених журналістами».

Серед кнопкодавів є, наприклад, Андрій Іванчук, соратник по партії очільника регламентного комітету Павла Пинзеника. А ще, дружина очільника фракції «Солідарність» (БПП) Юрія Луценка – Ірина Луценко, депутати з «Опозиційного блоку» та з фракції «Відродження».

«Усі ці люди, у разі якщо б закон уже працював, потрапили б під заборону відвідувати пленарні засідання парламенту, а їхні імена фігурували б в списку офіційних порушників закону і Конституції України, яка чітко зазначає, що кожен депутат має голосувати особисто», – пише Сергій Андрушко.