Коли вода в кранах дніпрян стане чистою

170

Сьогодні під час прес-конференції заступник міського голови Михайло Лисенко повідомив, що міська влада активно співпрацює з Європейським банком реконструкції та розвитку, щоб реалізувати проект реконструкції очисних споруд «Дніпроводоканалу», а також станції очистки води. Цього року планується розпочати розробку самого проекту. За словами Михайла Лисенка, після його реалізації, покращиться не лише якість питної води, а можна буде відмовитися від покупної води Аульського водоводу.

«Проблема не в самій станції, а в системі водопостачання. Якщо ми візьмемо аналіз води на станції і аналіз води, яка надходить споживачу – це дві різниці. На виході зі станції вода відповідає усім нормам, ніякі показники не перевищені. Але поки по системі водопостачання вона доходить до абонента, її якість різко падає. Усі наступні реконструкції будуть проходити лише після самої реконструкції станції очистки», — сказав Михайло Лисенко.

Як зазначив директор «Дніпроводоканалу» Богдан Поп`юк, за статистикою 2015 року, найбільше скарг на воду надходило від мешканців Індустріального, Новокодацького та Шевченківського районів. «Зокрема, скарги на тиск, потемніння і запах води. Причина останніх в тому, що в так званих тупікових зонах є застій води. Однак, «Дніпроводоканал» двічі на рік прочищає тупікові системи, водогони, водопроводи, щоб не було ніяких застоїв води», — повідомив Богдан Поп`юк. Він також додав, що на підвищувальних насосних станціях теж проводиться доочистка води та фільтрів — ніяких порушень норм немає. «Дніпроводоканал» робить забори води по місцям, які погоджені з санстанцією. Це робиться щоденно.

Під час прес-конференції заступник міського голови Михайло Лисенко вкотре звернувся до абонентів-боржників з проханням погасити борги і більше їх не накопичувати. «Вже з травня-червня ми готуємо масштабний сюрприз для злісних неплатників, які мають великі борги. Якщо, наприклад, боржник мешкає у 3-кімнатній квартирі у центрі, то радимо йому придивлятися 1-кімнатну на віддалених житлових масивах. У нас працює комплексна масштабна програма, набрали штат кваліфікованих юристів»,- додав Михайло Лисенко.

На сьогодні заборгованість населення перед «Дніпроводоканалом» складає 176 мільйонів гривень.