Коломойський буде судитись з Росією в Гаазі

308

Москва вважає, що міжнародний арбітраж не правомочний розглядати ці претензії

«Укринтерінвест» (Дніпропетровськ), ПАТ «Дніпроазот» (Дніпродзержинськ), «Лугзор» (Київ), «Лібсет» (Київ) і «Аберон ЛТД» (Дніпропетровськ), що пов’язані з українським олігархом Ігорем Коломойським подали новий позов проти Російської Федерації в Постійний третейський суд у Гаазі. Про це говориться на сайті суду.

Зокрема, «Дніпроазот», який займається виробництвом аміаку і азотних добрив, входить у групу «Приват» Коломойського і Геннадія Боголюбова. Крім того, серед засновників «Аберон» структури, афілійовані з «Приватбанком» Коломойського.

Як повідомляється, позов в суд Гааги поданий на підставі регламенту комісії ООН з права міжнародної торгівлі (UNCITRAL) та угоди між урядом Російської Федерації та Кабінетом міністрів України від 27 листопада 1998 року про заохочення і взаємний захист інвестицій.

Разом з тим, на сайті не уточнюється сума позовних вимог. Крім того, РФ офіційних представників для участі в судовому процесі не призначила.

«Українсько-російська угода про захист інвестицій не може служити підставою для створення арбітражного трибуналу для врегулювання претензій позивачів», — заявили в РФ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Третейський суд Гааги прийняв до розгляду позов екс-голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігоря Коломойського до Росії. Позивачами виступають Коломойський і компанія ТОВ «Аеропорт » Бельбек».