Кому вигідні дострокові вибори в Україні — думка

220

Хто вимагає дострокових виборів в Україні — розповів народний депутат Геннадій Ткачук.

За словами політика, це ті партії, які наростили свої політичні потужності -«Батьківщина», «Свобода», яка не потрапила до парламенту, у них є лише 7 представників мажоритарників, «Самопоміч», яка не втратила, а навіть наростила свою вагу, новий політичний проект губернатора Одещини, де факто — партія «Укроп» відомого дніпропетровського олігарха Ігоря Коломойського.

Всі ці люди кидають країну у вирій подій. Будь який українець може подивитися опитування відносно політичних вподобань громадян. Фактично в парламент зайде 9-12 партій. Вони будуть дрібними і сформувати серед них коаліцію буде вкрай важко. Розуміючи це, я все ж таки думаю, що у Верховній Раді знайдеться здоровий глузд, амбіції деяких політиків і урядовців приборкаються, і таким чином буде сформована нова коаліція, або оновлена коаліція, але без «Самопомічі» і «Батьківщини». Ці партії категорично не хочуть входити в нову коаліцію, або, принаймні,з урядом, який очолює Арсеній Яценюк, — зауважив політик.

Геннадій Ткачук відзначив, що прем’єр-міністр Арсеній Яценюк розуміє, що голосів для ухвалення законопроектів немає, але в той же час вперто розповідає про реформи і не хоче складати свої повноваження.

Є інший шлях, коли партії відкликають своїх міністрів, адже коаліційний уряд був з міністрів. Наприклад, Павленко був міністром від «Самопомічі», коли партія планувала відкликати свого міністра, він заявив, що не знає ніякої партії, він є міністром і партія не дає йому жодних вказівок, рахуватися з ними він не буде. Те саме заявив і міністр молоді і спорту Жданов від партії «Батьківщина», — зазначив Генннадій Ткачук. — Я запропонував фракції БПП відкликати своїх міністрів, і подивитися, хто напише заяви добровільно, а хто залишиться працювати в уряді Яценюка. Іншого шлях, ніж оновити склад уряду і відправити, тих міністрів, які не спроможні працювати, немає. До речі, ми можемо відправляти у відставку кожного міністра окремо, я думаю для цього голоси знайдуться 15 березня.