Комуністи Росії збираються «протверезити» Туреччину

192

Депутати Держдуми пропонують денонсувати Московський договір про дружбу і братерство, підписаний 16 березня 1921 року урядом Російської Радянської Федеративної Соціалістичної Республіки (РРФСР) і урядом Великого народного зібрання Туреччини.

З такою пропозицією заступник голови ЦК КПРФ Валерій Рашкін і секретар ЦК КПРФ Сергій Обухов звернулися до президента Росії Володимира Путіна і глави МЗС Сергія Лаврова.

У своєму листі вони вказують на послідовну лінію агресивної поведінки Анкари щодо Москви. «Вважаємо, що зараз, в умовах наростання турецької агресії, нам слід юридично опрацювати можливість перегляду всіх невигідних для нашої країни і її союзників російсько-турецьких угод. Анкара повинна розуміти, чим може обернутися для неї ескалація конфлікту. Тільки це може її протверезити і утримати від нових провокацій», – заявив Обухів.

Ініціативу підтримують і у «Справедливій ​​Росії». За словами депутата Олега Пахолкова, Московський договір був підписаний на шкоду інтересам Росії.

«Турки висунули дуже важкі умови в договорі, в тому числі і пункт про створення Нагірного Карабаху. Але їх треба виховувати, все в цьому світі не вічне. І якщо ви сьогодні знову починаєте займати зрадницьку позицію, то питання про денонсацію договору про дружбу і братерство є нормальною мірою. І в цьому питанні нас підтримає Вірменія. Чи буде цей розрив мати юридичну силу, невідомо, але наші територіальні претензії про те, що ми не згодні, – це правильно», – заявив Пахолков.

Нагадаємо, 30 січня влада Туреччини заявила, що російський Су-34 порушив турецький повітряний кордон. Президент країни Реджеп Тайіп Ердоган заявив про бажання зустрітися з російським колегою Володимиром Путіним після інциденту з літаком. Водночас міністерство оборони Росії заперечило усі обвинувачення Туреччини.

Ще раніше, 24 листопада, над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи. За даними турецької влади, російський літак, перед тим як його збив турецький винищувач F-16, не реагував на попередження. Після цього Анкара і Москва фактично розірвали стосунки.