«Конверт» розпечатано

633

Повідомлення від силовиків про викриття так званих «конвертів» – тіньових структур для переведення коштів у готівку – звучать досить часто. Однак цей «конверт» – особливий. Діє за будь-якої влади. Не завада і революції та війна в державі. Так, одіозні львівські олігархи, нардепи брати Дубневичі почуваються «на коні» і продовжують заробляти статки на українській залізниці.

В одній із статей IA ZIK висвітлював незаконну, але систематизовану та сталу діяльність «конвертаційного центру», організованого у Києві, до якого причетний громадянин Стрілковський В’ячеслав Борисович. Як було з’ясовано під час журналістського розслідування, до «конвертаційного центру» за період з 2011 до сьогодні входить понад 160 підприємств-метеликів, які працювали за певною схемою та надавали послуги з конвертації коштів в готівку та проведення безтоварних операцій з підприємствами, які здійснюють реальну підприємницьку діяльність. Як результат проведення таких махінацій – ухилення від сплати податків, підроблення документів, здійснення фіктивного підприємництва, легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом, а з фінансового боку – при півмільярдних оборотах кожної з фірм-метеликів – мільйонні ненадходження та збитки державному бюджету.

Розслідуючи роботу та наслідки діяльності згаданого «конвертаційного центру», журналісти IA ZIK виявили махінації та оборудки з державними коштами, до яких причетні високопосадовці. Йдеться про Товариство з обмеженою відповідальністю «Корпорація КРТ» (код платника 37786903), що у Львівській області (юридична адреса с. Зубра, вул. Б.Хмельницького, 144; офіс ТОВ «Корпорації КРТ» вказаний за адресою м. Львів, вул. Ак. Лазаренка,1). Засновниками товариства є депутати Верховної Ради України – Дубневич Богдан Васильович, 1962 року народження, та Дубневич Ярослав Васильович, 1969 року народження.

ТОВ «Корпорація «КРТ» вже протягом семи-дев’яти років при різних політичних режимах діє фактично за однією схемою. Виграє тендери на поставку (ремонт) елементів кріплень (деталей) для залізничної колії. Після виграного тендеру на розрахункові рахунки ТОВ «Корпорації «КРТ» ідуть мільярди державних коштів, адже Державне підприємство «Укразалізниця» та її структурні підрозділи – Державне територіально – галузеве об’єднання «Львівська залізниця» (районні структурні підрозділи) вкрай потребують елементів кріплення для залізничних колій. Елементи кріплення та інші супутні послуги (товари) виготовляються силами та засобами ТОВ «Корпорація «КРТ». Однак, ТОВ «Корпорація «КРТ» собі на допомогу укладає договори з підприємствами-метеликами, які були описані IA ZIK у згаданій статті та які не мають жодного відношення за своїми видами діяльності до виготовлення деталей призначених для залізничної колії. На допомогу ТОВ «Корпорація «КРТ» приходять – ТОВ «Діслав» (код платника 38075051), ТОВ «Фінансово-промислова група» Діоніка» (код платника 38517072), ТОВ «Успіх ЮА» (код платника 38689971), ПП «Хімінвест» (код платника 32424590). На рахунки підприємств-метеликів від ТОВ «Корпорації КРТ» перераховуються десятки мільйонів державних коштів. У свою чергу підприємства-метелики, які входять до вдало організованої системи конвертації коштів, за описаними раніше схемами відмивають (переводять в готівку) гроші через банківські установи, мережу гуртівень, фірм-імпортерів. Проконвертовані кошти за мінусом відсотків за послуги (10-15%) разом з документами повертають на ТОВ «Корпорація «КРТ». Документи ідуть для звітності в бухгалтерію ТОВ «Корпорація «КРТ», а проконвертовані гроші, дуже ймовірно, осідають в кишенях народних обранців – братів Дубневича Б.В. та Дубневича Я.В.

Парадоксом у цій схемі та підтвердженням безглуздості та безтоварності фінансових операцій є те, що згадані фірми-метелики за видами своєї діяльності фактично не можуть надавати послуги (товари), пов’язані з виробництвом деталей до залізничних колій. А підприємства-партнери фірм-метеликів, у яких нібито купується товар, – це гуртові продавці цукерок, фруктів, безалкогольних напоїв, вживаного одягу (секонд-хенду). Тобто Укрзалізниці за допомогою ТОВ «Корпорації «КРТ» забезпечують солодке життя. Можливо, у результаті солодко лише певному осередку людей, які мають стосунок до цієї злочинної схеми.

Така схема, організована власниками ТОВ «Корпорація КРТ» – Дубневичами – діє не один рік. При кожній владі неодноразово порушувались кримінальні справи за фактами ведення фіктивного підприємництва, ухилення від сплати податків, підроблення документів, привласнення, розтрата майна і т. ін. Однак, жодного разу Феміда не виносила будь-яких рішень, за якими б були покарані винуватці чи, бодай, було припинено відмивання державних коштів за сформованою роками злочинною схемою. І це попри зібрані беззаперечні докази – вироки судів у вчинені злочинів, передбачених ст.28 ч.2, ст.205 ч.1 КК України «організація та ведення фіктивного підприємництва» ТОВ «Бізнес-Акцент»,ТОВ «Регіон-агро», колишні помічники (фірми-метелики) ТОВ «Корпорація «КРТ», у проведенні зазначених фінансових махінацій з державним коштами.

Тим часом ТОВ «Корпорація «КРТ» та її засновники народні обранці – Дубневичі, незважаючи на кримінальні справи, зміну влади продовжують свій «бізнес» і наживають небачені статки. Чи можлива така «діяльність» без відома Державної фіскальної служби, зокрема, її очільника Романа Насірова?! Раніше у ЗМІ вже були оприлюднені факти, які змушують засумніватися у «кришталево чистій» біографії головного податківця. Як повідомляли «Наші гроші», тесть Насірова прогнав 350 мільйонів через «рідні» компанії, мінімізуючи податки своєї корпорації. То що ж криється тепер за мовчанням Насірова?