Корупційні схеми та некомпетентність Віталія Кличка і його команди зупинили розвиток Києва та ставлять під загрозу національну безпеку України

0
3458

В умовах цілковитої бездіяльності влади, вперте небажання чиновників піклуватися про власний народ, представники громадянського суспільства продовжують цикл незалежних розслідувань корупційних схем у сфері містобудування Києва, до яких має пряму причетність В.Кличко та його оточення.

Наявний стан справ у цій галузі фактично унеможливлює подальший розвиток столичного регіону та потребує негайного реагування з боку Президента та Прем’єр-міністра України.

Ми пропонуємо громадськості ознайомитися з проміжним звітом журналістського розслідування, де стисло відображені проблемні питання та першочергові шляхи їх вирішення. Наша робота над розслідуванням злочинних оборудок керівництва столиці продовжується, про що обов’язково інформуватимемо читачів.

Переконані, що в силу тотальної корумпованості державного апарату викладена інформація не зацікавить компетентні владні установи, проте дасть змогу десяткам тисяч киян, на прикладі одного із житлових комплексів м.Києва де сконцентрувалися інтереси столичних корупціонерів, не стати жертвами типових злочинних оборудок київської влади.

Отже, автори журналістського розслідування переконані в необхідності негайного відсторонення від займаних посад Київського міського голови В.Кличка, його заступника О.Спасибка та радника С.Левади.

Користуючись відсутністю досвіду управлінської діяльності, необхідної освіти та відповідних морально-ділових якостей, представники найближчого оточення Віталія Кличка – О.Спасибко та С.Левада фактично відсторонили мера від реальних функцій управління містом, в результаті чого корупція у м.Києві набула загрозливих масштабів, а життєдіяльність столиці перебуває на межі колапсу. Це стосується зокрема:

— неконтрольованих масштабів стихійної торгівлі – навіть у центральній частині міста, що позбавляє столицю будь-якої туристичної привабливості, відлякує іноземців та створює Києву негативний імідж у світі;

— непрофесійних дій команди В.Кличка, які призвели до конфліктів з НАК «Нафтогаз України» та відсутності гарячого водопостачання, чого не було навіть у період економічної стагнації 1990-х років;

— відсутності у В.Кличка базових знань у сфері комунального господарства, внаслідок чого столиця не має реальної стратегії розвитку комунальних мереж.

Втім особливу небезпеку для подальшої життєдіяльності та розвитку столиці становить взяття О.Спасибком та С.Левадою під свій тотальний тіньовий контроль корупційних схем у будівельній сфері Києва, надання оточенням Кличка максимального сприяння впровадженню так званої «будівельної піраміди Войцеховського». За найскромнішими підрахунками, піраміда включає щонайменше 70 житлових комплексів, будівництво яких припинено. Це дало можливість оточенню Кличка отримати понад 1 млрд. дол. США корупційних коштів. Переконатися у цьому не складно: у середньому 1 комплекс передбачає спорудження 500 квартир, середньою площею 60 м.кв. кожна. Повна собівартість квадратного метра становить не більше 150-170 дол. (в цю суму закладено навіть розмір хабарів). Середня ціна, за якою ошукані українці купують метр – орієнтовно 600 дол. Отже, на одному комплексі учасники піраміди отримують – 15-20 млн. дол. корупційних коштів.

О.Спасибко і С.Левада, прикриваючись популярністю та спортивним авторитетом В.Кличка, фактично організували злочинну організацію, яка має стійку ієрархію, чітко розподілені ролі та завдання учасників.

Наразі злочинна організація об’єднує широке коло представників ключових органів влади, які покликані забезпечити безперебійне функціонування будівельних пірамід Києва за рахунок шахрайського заволодіння коштами знедолених українців. Приблизна структура та завдання цієї злочинної організації:

1) керівництво КМДА – куратори будівельної піраміди. Завдання: надають приховане сприяння недобросовісним забудовникам у впровадженні піраміди та уникненні кримінальної відповідальності за шахрайські дії; не вживають реальних заходів для припинення безладу у будівельній сфері Києва; нібито в інтересах громадян ведуть діалог з ошуканими українцями, що у результаті ще більше ускладнює становище людей та створює додаткові преференції недобросовісним забудовникам; умисно не ініціюють прийняття Парламентом низки необхідних законодавчих актів, спрямованих на припинення будівельних пірамід;

2)  керівництво органів Нацполіції та Прокуратури. Завдання: після отримання беззаперечних доказів корупції, змушені порушувати кримінальні провадження, проте здійснюють розслідування у ключі, вигідному для учасників злочинної організації та у спосіб, який дає шахраям-забудовникам можливість уникнути кримінальної відповідальності та зберегти корупційні механізми. Взамін злочинної бездіяльності, В.Кличко та О.Спасибко систематично виділяють керівникам правоохоронних органів Києва квартири із житлового фонду столиці;

3) недобросовісні забудовники. Завдання: розпочинають незаконне будівництво; розпродають «віртуальну нерухомість», після чого будівництво припиняється; передають кураторам піраміди кошти ошуканих українців;

4) представники судової системи. Завдання: забезпечують учасникам злочинної організації «правильні судові рішення», у разі потреби штучно затягують розгляд справ в інтересах злочинної організації;

5) народний депутат України Ю.Левченко, помічник заступника Голови КМДА О.Спасибка – К.Салій. Обоє – представники політичної партії «Свобода» (ми поки не маємо чітких доказів – закономірність це чи співпадіння). Завдання: на прохання С.Левади, Ю.Левченко за допомогою здебільшого людей похилого віку організовує провокації на будівельних майданчиках столиці нібито для зупинення незаконних будівництв. В дійсності ж Ю.Левченко лише створює видимість протистояння владі та шахраям-забудовникам, даючи можливість О.Спасибку і С.Леваді «вирішити» безнадійну ситуацію в інтересах киян. Нами з’ясовано, що за такі послуги оточення Кличка виплачує Ю.Левченку, через К.Салія, приблизно 0,25% від корупційних надходжень будівельної піраміди, що загалом становить не менше, ніж 2,5 млн. дол. США.

Окремі докази злочинної діяльності В.Кличка, О.Спасибка та С.Левади є абсолютно очевидними:

— на сайті Міжвідомчого центру моніторингу забудови міста Києва інформація про житлові комплекси, зокрема ЖК «Шевченківський квартал», позначається як «Законне будівництво». Довіряючи офіційній інформації влади, українці купують у цих комплексах нерухомість. У подальшому з’ясовується, що відносно об’єкта існує судове рішення про його незаконне будівництво та навіть знесення. Таким чином, влада Києва публічно доводить до українців недостовірну інформацію, позбавляючи українців коштів, які вони збирали усе своє життя. Намагаючись захистити недобросовісного забудовника, В.Кличко, С.Левада та О.Спасибко пояснюють це тим, що «сайт мабуть не працює!»;

— у ході зустрічей з ошуканими українцями чиновники прямо заявляють, що київська влада не може впливати на спорудження багатоквартирних будинків столиці та жодним чином не допомагатиме вирішенню проблем недобудів. Тому ошукані кияни самі повинні шукати спільну мову із підконтрольними Кличку компаніями-забудовниками, об’єднуватися в кооперативи та добудовувати об’єкти за власні кошти. Також О.Спасибко і С.Левада доводять ошуканим українцям інформацію про те, що механізми реалізації ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування» та ст.16 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» відсутні, через що київська влада не спроможна допомагати людям. При цьому, О.Спасибко і С.Левада відкрито пояснюють недоліки чинного законодавства некомпетентністю Президента, Уряду та Парламенту України, тим самим налаштовуючи ошуканих українців проти влади;

— один із родоначальників «піраміди Войцеховського» — забудовник Олег Репа, спілкуючись з доведеними до відчаю людьми, не приховує того, що систематично передає Віталію Кличку, через посередників С.Леваду та О.Спасибка, близько 1,5 млн. дол. США з кожного свого об’єкта будівництва. Враховуючи це, О.Репа радить людям «не рипатися», адже «кришу йому забезпечує сам Віталій Кличко, який сьогодні у команді президента Порошенка». Подібним чином діють і десятки інших столичних забудовників, яких «кришує» оточення мера.

Відсутність дієвої реакції з боку органів влади, формальні відписки на звернення та очевидне покривання учасниками злочинної організації один одного, змушує доведених до відчаю українців виходити на вулиці. Зневірені у владі люди починають усвідомлювати, що шанс бути почутими з’явиться лише у разі блокування транспортних магістралей та вчинення дій, які межують з законом. Це призводить до того, що все частіше жертви корупційних оборудок столичних корупціонерів перекривають вулиці, що напередодні виборів Президента України може бути використано не лише деструктивними політичними силами України, а і закордонними суб’єктами. Тобто масштаби афер у найближчій перспективі можуть поставити під загрозу національну безпеку України.

Щоб запобігти цьому, Президенту та Прем’єр-міністру України потрібно:

  1. Негайно відсторонити від займаних посад кураторів «піраміди Войцеховського» — В.Кличка, О.Спасибка та С.Леваду.
  2. Доручити відповідним посадовими особам терміново припинити роботу сайту Міжвідомчого центру моніторингу забудови міста Києва, який відкрито дезінформує киян, сприяє учасникам злочинної організації реалізовувати нерухомість у об’єктах, які є незаконними, та підриває довіру громадян України до влади.
  3. Доручити проведення службового розслідування, у ході якого з’ясувати:

— обставини створення, підтримання в робочому стані та внесення до офіційного ресурсу КМДА  інформації про законний статус ЖК «Шевченківський квартал» та низки інших об’єктів щодо яких є судові рішення про знесення, внаслідок чого тисячі киян — учасників АТО, вимушених переселенців, інвалідів, педагогів стають жертвами дезінформації та шахрайських дій керівництва м.Києва.

  1. Доручити керівництву КМДА розробити п’ятирічний план поетапної добудови за рахунок коштів бюджету м.Києва житлових комплексів, які входять до «будівельної піраміди Войцеховського», можливість чого чітко передбачена низкою законодавчих норм, зокрема Законами «Про місцеве самоврядування» та «Про місцеві державні адміністрації».
  2. Зобов’язати керівництво КМДА залучати до добудови об’єктів, будівництво яких зупинене недобросовісними забудовниками, компанію «Київміськбуд» та інших добросовісних забудовників, яких мотивувати виділенням додаткових ділянок під забудову у межах м.Києва та/або Київської області (за погодженням з КОДА).
  3. Забезпечити ефективний контроль розслідувань кримінальних проваджень у відношенні недобросовісних забудовників м.Києва, з’ясувати причини не вжиття правоохоронними органами невідкладних слідчих та оперативно-розшукових заходів, спрямованих на об’єктивне з’ясування всіх обставин «будівельної піраміди Войцеховського».
  4. Доручити керівництву КМДА невідкладно розробити проекти відповідних законодавчих актів, спрямованих на побудову ефективної системи моніторингу у будівельній сфері столиці, запобігання можливості роботи недобросовісних забудовників та недопущення повторення пірамід «Войцеховського/Кличка». Зобов’язати В.Кличка протягом місяця подати підготовлені пропозиції Президенту для подальшого внесення їх до ВР України в якості невідкладних. Такий крок позбавить В.Кличка можливості перекладати відповідальність за власну безгосподарність на Президента, Парламент та Уряд України.

Робота над журналістським розслідуванням продовжується. Остаточна версія розширеного варіанту звіту буде готова восени цього року та передана представникам іноземних посольств та міжнародних правозахисних організацій.

У ході підготовки таких документів виникли цілком очікувані складнощі, пов’язані з тим, що ошукані українці бояться озвучувати факти шахрайських схем команди Кличка, так як остаточно втратили віру у правову державу. До того ж недобросовісні забудовники широко практикують залякування киян подвійними продажами нерухомості та навіть погрозами фізичної розправи у випадку протидії шахрайській діяльності членів злочинної організації. Втім, ми відкриті до співпраці та переконані, що спільними зусиллями нам по силами змінити систему.

P.S. Злочинна бездіяльність В.Кличка почала призводити до перших негативних наслідків. Доведені до відчаю люди 21 липня перекрили вул. Богдана Хмельницького, внаслідок чого у центральній частині міста утворився величезний затор.