Кожен другий українець не платить за кредитами — НБУ

317

Національний банк України опублікував на сайті свіжі дані про проблемні кредити в банківській системі України. За результатами стрес-тестування 20-ки найбільших банків, частка поганих позик в їх портфелях становить 41,1%. Тобто простроченим є майже кожен другий кредит.

В цілому в банківській системі за підсумками 2015 року частка проблемних позик зросла з 19% до 24,3%.

Закономірно, що найбільше поганих позик якраз накопичили найбільші кредитори. За даними НБУ на ТОП-20 банків за станом на 01.03.2016 року припадає 90% від усіх виданих кредитів або 891 млрд грн.

Саме тому тепер на кредитному ринку панує мертвий штиль, і підприємствам і фізичним особам доведеться надовго забути про кредити.

Рівень простроченої заборгованості в Україні значно перевищує контрольну позначку, яка в розвинених країнах становить близько 10%. За цим показником наша країна займає третє місце в Європі. Більший рівень проблемних кредитів тільки в Греції — 34,4% і на Кіпрі — 44,8%.

На думку фінансових аналітиків, навіть ці шокуючі цифри за часткою проблемки в банківській системі в цілому мало відповідають дійсності. Регулятор ще не завершив стрес-тестування середніх і дрібних банків, а значить НБУ не може достовірно знати, скільки накопичилося неповернень у цих фінустанов.