Кравчук запропонував новий формат для повернення Криму та Донбасу

0
671

Перший президент України Леонід Кравчук вважає, що необхідно виступати з ініціативою створення нового міжнародного формату для повернення Україні Криму та Донбасу.

Про це він заявив в ефірі політичного ток-шоу в п’ятницю ввечері.

«Я пропоную виступити з ініціативою створення нового міжнародного механізму звільнення окупованого Донбасу і повернення Криму. Президент Порошенко почав такий процес, назвав «Женева+». Але це тільки початок. Це повинні бути громадськість, організації, громадянське суспільство, всі ми повинні тут діяти», – сказав Кравчук.

За його словами, «мінські переговори зіграли свою роль, коли потрібно було посадити Путіна за стіл, щоб не почалася широкомасштабна агресія, і як документ, який дозволяє застосовувати до Росії санкції», але жоден пункт угод не виконано.

Представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний погодився, що ініціювати такі пропозиції потрібно і над цим необхідно працювати.

«Мене тут зупиняє тільки те, що світовий політичний календар сьогодні змушує нас десь приблизно півтора року знаходити в собі сили і утримати цю ситуацію. Через рік в США вибори, в Німеччині вибори, у Франції вибори і, очевидно, що це потягне за собою нові формати, нові системи координат, нові системи безпеки. І з моєї точки зору, то, про що ви (Кравчук) говорите, потрібно готувати, знаходити аргументи, відпрацьовувати документи. Це не взаємовиключні процеси», – зазначив він.

Посол Литви в Україні Марюс Януконіс сказав, що його країна готова підтримати всі конструктивні дипломатичні ініціативи України і також необхідно працювати з союзниками всередині Євросоюзу, з іншими країнами, з США.

При цьому Януконіс підкреслив, що Литва завжди дотримується позиції, що спочатку необхідно забезпечити безпеку, а потім вже говорити про конституційний процес.