Кравчук: Зараз треба працювати, а не сваритися

374

Перший Президент України Леонід Кравчук прокоментував політичну ситуацію, яка склалася нині в Україні, назвавши дії депутатів деструктивними.

Вихід з коаліції «Самопомічі» і «Батьківщини» розцінюється як безвідповідальність і депутатів, і Уряду, і Президента.

«У ці дні ми переживаємо двохріччя «Революції гідності».  Вчора і батьки і рідні тих, хто загинув на Майдані говорили, що найкращим подарунком для загиблих було б наведення порядку в Україні.

Повільне просування реформ, жодних змін – це через безвідповідальність Президента, Уряду, депутатів та місцевої влади. Це відбувається ще й тому, що до влади в Україні, вже не вперше, приходять люди, які не тримають свого слова. Вони під час Майдану та зустрічей проголошують дуже відповідальні речі, кажуть, що будуть дотримуватись свого слова. А коли сідають в крісла  — забувають. Зважаючи на те, що в Україні дуже погана ситуація, іде війна, анексований Крим, погіршується життя людей щодня, замість того, щоб взяти  голову в руки, об’єднатись, сісти і сказати: Ми обрані народом, несемо відповідальність перед людьми і почнемо діяти відповідно до прийнятих законів, до Конституції, Європейського вибору», — вони сваряться.

Вони починають сваритись між собою. Створили коаліцію  і навіть там домовитись не можуть. Якби справді Президент, прем’єр, голова Верховної Ради, керівники фракцій зрозуміли, в якому стані Україна, і що вирішується питання «Бути чи не бути», переконаний, вони б знайшли рішення. А так вони збираються і влаштовують для нас цирк. Потім про все забувають і починають займатися корпоративними питаннями», —  розповів перший Президент України.

Якщо депутати не зберуться і не почнуть працювати, це може закінчитися дестабілізацією ситуації, яку використають агресори на свою користь. Можливо, загостриться ситуація на стільки, що Майдану більше не буде, а здійсниться революція останньою. А зараз ми залізли в штучну політичну кризу.

Роботу Уряду Яценюка, якому виказали «недовіру», Леонід Кравчук оцінити позитивно дуже складно, адже це період війни і реформ.

«Я хочу нагадати тим, хто говорив, що Уряд Яценюка довів Україну «до ручки», що до ручки Україну почали доводити вже давно. Тільки Уряд Яценюка розпочав справжні реформи», — додав Леонід Кравчук.

Також перший Президент підкреслив, що головна ціль Путіна – розхитати Європу, і Україна тут на передовій. Нам повинні допомагати, щоб не допустити перегляду світового геополітичного влаштування.