Криза Уряду відображається навіть на українських заручниках

277

Сьогодні у Верховній Раді мали ухвалити звернення до Парламентів інших країн з приводу українських заручників, яких утримують незаконні російські банд формування. Але за робочий день Верховна Рада не змогла ухвалити жодного рішення. Багато експертів прогнозують, що неспроможність працювати в нормальному режимі може тривати, поки не вирішиться остаточно питання відставки Уряду Яценюка.

«Проблема дуже серйозна. Вона зачіпає не тільки вчорашній ганебний день імітації звіту Уряду. Вона зачіпає серйозну системну проблему, яку можна сформулювати як прояви деградації моральної і професійної, державних політичних інститутів. Ми живемо в умовах парламентсько-президентського устрою, як зафіксовано в нашій Конституції. Уряд – це продукт Президента і Парламентської коаліції.

Жодна системна проблема, починаючи з питань економіки і якості життя наших громадян, обороноздатності держави, не може бути вирішена одноосібно тільки президентом, тільки Урядом чи тільки Парламентом. Як може ефективно працювати система, коли коаліція, яка сформувала Уряд, підтримує максимум 20-30% пропозиції Уряду.

Оскільки зараз в Україні дуже низький запас економічної міцності і дуже радикальні настрої в суспільства, завданням №1 для Президента є вийти з цієї кризи не методом чергового силового протистояння, а шукати конституційних рішень проблеми», — розповів Анатолій Кінах, народний депутат України I, III, V, VI, VII скликань.

Наразі необхідно сформувати новий Уряд технократичний, прагматичний, рівновіддалений від політичної конкуренції, від політико-фінансових олігархічних груп, вважає експерт.