Квартири подешевшають влітку

202

Протягом року ціни на квартири в Україні значно зросли, а ринок нерухомості зазнав сильних потрясінь. Ті, хто ще недавно вагався чи купувати нерухомість, вже сьогодні змушені втричі переплачувати за її вартість через девальвацію гривні.

Експерти ринку нерухомості кажуть, що, приміром, однокімнатну квартиру можна було придбати в гривневому еквіваленті ще донедавна всього за 240 тис. грн., а тепер за неї доведеться викласти понад 800 тис. грн. і це не кінець. Тобто всі, хто на придбання квартири тримав гривні, а не долари − втратили апріорі. Крім того, на думку експертів, нерухомість дешевшатиме в доларовому еквіваленті через те, що гривня опускатиметься й надалі.

В середньому, за рік в різних містах вартість нерухомості змінилась на 10-30% . Приміром, якщо минулого року в лютому за 1м² нерухомості віддавали $1424, то тепер просять $1199, у Львові просили $1050, а тепер − $977, а Одесі − $1015, тепер – $899, в Харкові − $759, а тепер – $571. Однак в гривневому еквіваленті вартість змінилась лише на 5%-10% через колосальну девальвацію.

Нагадаємо, більшість експертів переконані, що доларова вартість квартир падатиме і надалі, а кількість тих, хто купуватиме квартири зменшуватиметься, тому вже влітку у більшості регіонів країни очікується зменшення вартості квартир.