Led Zeppelin судитимуть через плагіат

582

Учасники легендарної рок-групи Led Zeppelin Роберт Плант і Джиммі Пейдж постануть перед американським судом у справі про плагіат. Йдеться про їх всесвітньовідому пісню Stairway to Heaven.

В судовому рішенні стверджується, що хіт музикантів досить схожий на інструментальну композицію Taurus групи Spirit, щоб надати на розгляд присяжним. Передбачається, що гітарист Джиммі Пейдж захопився мелодією під час спільних турів груп в 1968 і 1969 роках. Засідання призначене на 10 травня.

Позов подала довірена особа автора композиції Ренді Вольфа, гітариста Spirit. Сам музикант, більш відомий як Ренді Каліфорнія, загинув в 1997 році, рятуючи свого 12-річного сина в небезпечній океанській течії. У тому інциденті хлопчик вижив, а от батько потонув. Незадовго до смерті, Ренді Каліфорнія в одному з інтерв’ю звинуватив Led Zeppelin в плагіаті.

Судячи з усього, присяжним належить досить складне рішення. Суддя визнав, що спадна хроматична чотирьохакордна прогресія є дуже поширеною в популярній музиці. Її використовували у вступі до Stairway to Heaven і вона елемент композиції, який найбільш запам’ятовується. Порівняння обох композицій вже з’являлися в мережі раніше. Прикладом є ось це відео.