«Легалізація расово-етнічної дискримінації» в Криму від Росії йде повним ходом

259

У Меджлісі кримських татар вважають можливою судову заборону його діяльності на півострові спробою Росії «легалізувати расово-етнічну дискримінацію» в Криму.

Про це повідомляє прес-служба Меджлісу напередодні чергового суду 10 березня у «справі про заборону Меджлісу», ініційованій «прокуратурою» Криму.

У представницькому органі кримських татар побоюються масових переслідувань на півострові в разі заборони Меджлісу.

«Винесення судом заборони на діяльність Меджлісу не лише стане відвертим нехтуванням міжнародного права, це відкриє можливість для кримінального переслідування тисяч представників корінного народу Криму. Самосвідомості і самоідентифікація кримських татар як корінного народу Криму і, відповідно, вимога визнати і забезпечити права кримських татар як корінного народу в Криму стануть підставою для юридичних і неюридичних переслідувань за «екстремізм», – ідеться в повідомленні.

У Меджлісі вказують на те, що російській владі в Криму «не потрібно буде доводити вчинення конкретною людиною будь-яких протиправних дій».

«Це дає широкі можливості для абсолютно довільного придушення і переслідування кримських татар де-факто за етнічною приналежністю, де-юре – за причетність до «екстремістської» ідеології або організації. Таким чином, Росія прокладає собі дорогу до легалізації расово-етнічної дискримінації цілого народу, включно з можливостями використання масового насильства відносно до цивільного населення», – зазначають у Меджлісі.