Легендарний учений назвав наслідки виходу Британії з ЄС

296

Стівен Хокінг фізик-теоретик, відомий своїми дослідженнями в астрофізиці, зокрема теорії чорних дір, популяризатор наукових знань, а також понад 150 членів Королівського товариства попереджають, що вихід Великобританії з ЄС буде «катастрофою для британської науки».

«Змога залучати і фінансувати найбільш талановитих європейців забезпечує майбутнє британської науки», – наголосив видатний вчений.

Найвідомішого фізика у світі підтримали економісти, математики, інженери і вчені, написавши відкритого листа, стверджуючи, що членство Великобританії у ЄС має вирішальне значення з двох причин.

«По-перше, збільшення фінансування значно підвищило рівень європейської науки у цілому і Великобританії зокрема, тому що ми маємо конкурентну перевагу», – написали вони.

«По-друге, тепер ми залучили кращих дослідників з континентальної Європи, у тому числі молодих, які отримали гранти ЄС і завдяки їм переїхали до нас».

«Змога залучити і фінансувати найбільш талановитих європейців забезпечує майбутнє британської науки, а також заохочує вчених приїжджати».

У листі зазначено, що після того, як Швейцарія, що не є членом ЄС, обмежила свободу пересування працівників з 28 країн ЄС, вона була змушена «відчайдушно» шукати способи залучення талановитих молодих вчених.

«Якщо Великобританія вийде з ЄС і вчені не зможуть вільно пересуватися між Великобританією і Європою, це буде катастрофою для британської науки та університетів», – додали вони.

«Інвестиції у науку настільки ж важливі для довгострокового процвітання і безпеки Великобританії, як і інвестиції у галузі інфраструктури, сільського господарства або виробництва; і вільне пересування вчених має життєво важливе значення для науки, як вільна торгівля для ринкової економіки».

Своєю чергою, Ангус Далглейшем, представник групи вчених, які за вихід Великобританії з ЄС сказав: «Суть полягає у тому, що ми вкладаємо у Європу набагато більше, ніж отримуємо від неї».