Лещенко розповів, чому Україні не скасують візи в ЄС

384

Євросоюз не вважає, що Україна виконала всі законодавчі зобов’язання в рамках переходу до скасування віз.

Про це народний депутат від «БПП» Сергій Лещенко повідомив на сторінці в Facebook після зустрічі в Брюсселі з високопоставленими представниками дипломатичного відомства ЄС.

«Якщо точно, то Україна виконала три з п’яти вимог для переходу до ухвалення відповідного рішення. ЄС зараховує ухвалення поправок до трьох законів минулого тижня, але 1) ЄС не зараховує закон про декларування, за яким кримінальна відповідальність запроваджується лише з 2017 року; 2) ЄС чекає на формування Національного агентства запобігання корупції», – йдеться в повідомленні.

Лещенко відзначив, що якщо Україна хоче скасувати візи влітку 2016 року, вона в найближчі тижні повинна поправити закон про декларування, повернувши кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях вже в цьому році, а також дообрати трьох членів НАЗК.

«Проблема в тому, що в одному пакеті з Україною по скасуванню віз перебуває Грузія, яка вже багато місяців тому виконала всі вимоги ЄС та чекає на аналогічні кроки України», – заявив нардеп.

Лещенко наголосив, що розрив українсько-грузинського пакета загрожує тим, що Україна може потрапити в пакет до Туреччини, а це загальмує процес скасування віз на багато місяців.

11 грудня 2015 року Кабінет міністрів ухвалив розпорядження щодо призначення на посаду членів Національного агентства з питань запобігання корупції кандидатів, відібраних конкурсною комісією. Конкурсна комісія загалом підтримала трьох кандидатів: Наталію Корчак, Віктора Чумака й Олександра Скопича.