Лещенко викрив шахрайські схеми екс-депутата Миколи Мартиненка

284

Депутат від БПП Сергій Лещенко опублікував документи, згідно з якими підтверджується версія про те, що 30 доларів з кожного кілограма урану осідають в кишенях клану екс-депутата Миколи Мартиненка.

Австрійська компанія-посередник Steuermann, яка фігурує в «урановій справі» екс-депутата Миколи Мартиненка, належить кузена Давида Жванії Олександру Іосселіані, про це пише в блог депутат від БПП Сергій Лещенко.

Згідно з контрактами, Steuermann («Штойерманн») купувала урановий концентрат у Казахстані за 95-100 доларів за кілограм. А на українське державне підприємство концентрат продавався австрійської прокладкою за 129 доларів. Таким чином, за те, що папери перекладалися з однієї стопки в іншу, прокладка Steuermann «наварювали» близько 30 доларів в кілограмі урану. «У 2014 році було законтрактовано в Казахстані 400 тонн, у 2015 — 600 тонн», — пише парламентарій.

«Зі своїх джерел мені вдалося отримати документи по компанії Nemessis Anstalt (яка володіє 100% акцій компанії Steuermann). Як виявилося, кінцевим бенефіціаром є громадянин Грузії Олександр Іосселіані», — стверджує Лещенко.

За словами депутата, Олександр Іоселіані живе в Києві і є кузеном Давида Жванії — партнера Мартиненко в політиці і бізнесі.

«Таким чином, підтверджується версія, що 30 доларів з кожного кілограма урану осідають в кишенях клану Мартиненко, а робиться все це на очах у Яценюка, який своєю бездіяльністю мініум «кришував схему», якщо не заробляв на ній — це має встановити слідство», — стверджує парламентарій.

Крім того, що Иосселиани значиться в ліхтенштейнському реєстрі як секретний власник уранової «прокладки», його сліди спливають у ще одному реєстрі, пише депутат.

«Так, паралельно з прокладанням на урані Мартиненко «кришує» схеми на державних підприємствах титанової галузі. Зокрема, для реалізації титанової продукції «Об’єднаної горнохимической компанії» на підприємство було заведено ще одного посередника – австрійську компанію Bollwerk. Як випливає з бази даних Держслужби статистики, Иосселиани очолював представництво… Bollwerk в Україні», — говорить Лещенко.