Лідер з прибирання снігу — Дніпропетровськ

339

Сильний снігопад, що накрив всю Україну, продемонстрував рівень підготовки міст до зими. Пік негоди припав на минулі вихідні.

Перше місце з боротьби зі стихією посідає Дніпропетровськ. За два дні снігопаду зусиллями понад 700 комунальників та близько 100 одиниць сучасної снігоприбиральної техніки, міській владі вдалося впоратися з негодою. Комунальні служби Дніпропетровська працювали в режимі нон-стоп.

Пік негоди припав на минулі вихідні. Через сильні снігопади були перекриті траси державного значення, на один день в школах оголосили канікули. Губернатор Дніпропетровщини Валентин Резниченко разом з міським головою Дніпропетровська Борисом Філатовим особисто інспектували розчистку автомагістралей. Процес прибирання снігу контролювали і в нічний час доби. Завдяки цьому Дніпропетровську вдалося уникнути транспортного колапсу.

В даний момент техніка розчищає другорядні вулиці і двори, а жителі міста масово висловлюють в соцмережах свою подяку міській владі за оперативну і якісну роботу.

В інших областях, які так само зазнали стихії, на жаль, обстановка не з найкращих.

Приміром полтавчани скаржилися на те, що сніг прибирають лише біля держустанов.

«Шановні керівники області, навіщо ви вичищаєте площу перед обладміністрацією під нуль, якщо на прилеглій дорозі вулиці Червоноармійській колапс і грузнуть автомобілі? Про місто я мовчу. Навіщо ваша площа кому здалася !!! Або це щоб зручно було оперативний штаб збирати по очищенню міста від снігу ?! Показуха, лизоблюдство і глухий совок!!!» — пише у своєму ФБ полтавчанин Віталій Бакарді (нецензурні вирази вирізані).

У Миколаєві через складні погодні умови довелося ввести тимчасові канікули в навчальних закладах. 18 січня в Миколаївській області було оголошено штормове попередження. На виїзді з міста поліцейські перекрили трасу. На сьогоднішній день зі стихією борються 410 одиниць техніки, в області працюють п’ять мобільних груп, які забезпечені автомобілями підвищеної прохідності.

У Херсоні понад 50 населених пунктів залишилися без електроенергії.

Найменш підготовленою до боротьби зі стихією виявилася Одеська область, а губернатор Михайло Саакашвілі проводить свій робочий час у поїздках по країні і займається організацією антикорупційних форумів. На даний момент Одеса перебуває в найгіршому стані. Приватні підприємства оголосили понеділок вихідним. В одеських школах з 18 січня діє карантин, а дошкільні заклади працюють в обмеженому режимі. Закрито порти та траси. У понеділок на під’їздах до Одеси в заметах застрягло понад 500 фур. Жителі міста скаржаться на відсутність снігоприбиральної техніки. У дворах не пройти.

Віце-прем’єр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко розкритикував Михайла Саакашвілі за те, що він не перебуває на робочому місці в той час, коли керована ним область страждає від сильного снігопаду.

«У суботу ми спілкувалися особисто з вами, голови адміністрації не було, я так розумію, він зараз також у відрядженні … При такій ситуації в області голова адміністрації повинен знаходитися на місці», — сказав Зубко заступнику губернатора під час засідання міжвідомчого оперативного штабу держкомісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Соцмережі буквально вибухнули смішними картинками і фотожабами засніженої Одеси і Саакашвілі з лопатою в руках. Багато одеситів ставили в приклад дніпропетровську владу, яка в режимі нон-стоп контролює процес прибирання снігу та розчищення доріг.

У той час, як в Одесі громадський транспорт зупинився, а люди не змогли вчасно дістатися на роботу, в Дніпропетровську станом на ранок понеділка практично все розчистили. У свою чергу, міський голова Борис Філатов не оминув позитивні висловлювання людей в коментарях своєї сторінки і подякував жителям міста за визнання.

У Києві також спостерігаються проблеми з прибиранням снігу. Незважаючи на те, що столиці пощастило більше, ніж іншим містам, і стихія практично не зачепила її, кияни повикладали в соцмережі фотографії засніжених доріг міста, обурюючись відсутністю працівників ЖКГ та снігоприбиральної техніки.

Філатов закликає громадян приєднуватись до комунальників