Лише міжнародний тиск допоможе розмістити місію ОБСЄ на Донбасі

310

Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає за необхідне міжнародний тиск на Росію для розміщення поліцейської місії ОБСЄ у Донецькій і Луганській областях.

«Поліцейська місія ОБСЄ, як на мене, це один із варіантів, як забезпечити безпеку виборів. Зараз Німеччина головує в ОБСЄ. Я завжди кажу, що ми маємо розпочати предметну дискусію, як виглядатиме мандат цієї місії, яким чином ми її організуємо, і як ми її будемо фінансувати», — сказав Клімкін, відповідаючи на запитання про те, наскільки предметно обговорювалася можливість розгортання там поліцейської місії ОБСЄ.

У зв’язку з тим, що це — збройна місія, Клімкін також вказав на необхідність опрацювання правил застосування зброї.

«Наші колеги чудово розуміють, що всі рішення в рамках ОБСЄ приймаються на підставі консенсусу, тому, відповідно, Росія матиме також вплив на аспекти цієї місії. Але нам потрібно об’єднатися, і тиснути на Росію, щоб така місія була, оскільки без неї ми не зможемо говорити про реальну безпеку», — додав міністр.

На його думку, функцію забезпечення безпеки на Донбасі українська поліція забезпечити не зможе, у зв’язку з чим на Донбасі необхідне розміщення міжнародного

Україна розраховує на розгортання миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй і поліцейської місії ОБСЄ в Донецькій і Луганській областях.