Лондоном їздитимуть машини без водіїв

921

Вчені готуються випробовувати на вулицях Лондона машини, які здатні їздити без водіїв. За принципом своєї роботи вони нагадуватимуть автономні електрокари, які вже діють в аеропорту Хітроу.

Наразі група, яка відповідає за проект, працює над адаптацією таких автівок для руху по міських дорогах. Остаточну конструкцію транспортних засобів ще не затверджено, але вже відомо, що для їхнього руху будуть непотрібні спеціальні доріжки. Вартість проекту складає 8 млн фунтів.

Одним з перших місць, де випробовуватимуть автономні машини, а також реакцію людей на них, стане Гринвіч. Тести пройдуть також у Бристолі, Ковентрі і Мілтон-Кінзі. Маршрути для сімох машин, які курсуватимуть у Гринвічі, ще проробляються, однак уже відомо, що вони проходитимуть житловими районами, біля однієї зі станцій метро, повз офісні центри та стадіон O2 Arena.

За конструювання й тестування машин відповідатиме британський автовиробник Westfield Sportscars. Випробування триватимуть три місяці. Спочатку у них братимуть участь спеціально запрошені користувачі, а пізніше — всі охочі.

Кожен автомобіль зможе перевозити шістьох пасажирів. Однак під час випробувального періоду в ньому має перебувати стюард, який контролюватиме хід поїздки й зможе натиснути аварійну кнопку у випадку якихось проблем. Тестування має показати, чи сприймають і довіряють люди такому виду транспорту, та як він функціонуватиме в умовах міста.

Нагадаємо, що електрокари у лондонському аеропорту Хітроу працюють уже п’ять років. За цей час вони перевезли між автостоянкою й одним з терміналів 1,5 млн пасажирів, подолавши 3 млн км.