Луценко не хоче дотримуватися закону, він втручається в роботу слідчих і прокурорів – Горбатюк

915

Генеральний прокурор України Юрій Луценко більше 20 разів втручався в роботу слідчих і прокурорів, що є порушенням з ознаками кримінального злочину.

Про це в ефірі Радіо НВ заявив начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

За його словами, найбільш показові випадки порушення генпрокурором закону – втручання в розслідування розстрілу активістів Євромайдану в Хмельницькому і втручання в справу екс-міністра юстиції Олени Лукаш.

«У нас немає спілкування (з Луценком – Ред.). …Я не маю з ним зустрічей, у нас відбувається спілкування через листування. І я не акцентую увагу на відсутності у нього юридичної освіти, я говорю про те, що рішення, які ним приймаються, є незаконними. І відсутнє реагування на скарги, коли скарга виписана, скажімо, на 15 аркушах, де детально розписується, які норми порушені і в чому є порушення, то людина навіть без юридичної освіти, якщо вона хоче зрозуміти – вона побачить цю незаконність. Але він чомусь не хоче цього бачити», – додав Горбатюк.

Видання нагадує, що 19 лютого 2014 року з будівлі управління СБУ був відкритий вогонь по активістам Євромайдану, в результаті було вбито Людмилу Шеремет, ще чотири людини отримали вогнепальні поранення. Крім того, пізніше вночі був застрелений активіст Дмитро Пагор, ще близько десятка людей отримали поранення.

Горбатюк заявляв, що генпрокурор Юрій Луценко перешкоджає розслідуванню цієї справи.

Таку ж заяву начальник колишнього департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України зробив стосовно справи про можливе розкрадання коштів в особливо великих розмірах та службове підроблення екс-міністром юстиції Оленою Лукаш.

За його словами, заступник генерального прокурора з питань слідства Юрій Столярчук з лютого минулого року блокував повідомлення про підозру Лукаш і її першому заступнику Юрію Іващенко. З відповідною заявою він звертався до генерального прокурора Юрія Луценка.