Луценку пригадали обіцянку подати у відставку в разі воєнного стану

1356

Генеральний прокурор Юрій Луценко ще буквально кілька місяців тому обіцяв подати у відставку в разі запровадження в Україні воєнного стану.

Про це написав журналіст Денис Рафальський на своїй сторінці у Facebook.

Він, зокрема, нагадав, що в інтерв’ю Українській правді від 21 серпня 2018 року Луценко на запитання про те, за яких умов він готовий подати у відставку, відповів: «Якщо в державі буде прийнято явно неконституційне рішення. Наприклад, введення воєнного стану без передбачених Конституцією підстав лише для утримання крісел».

Тоді Луценко запевнив, що вважатиме неможливим подальше перебування на посаді, якщо будуть спроби запровадити воєнний стан, аби відтермінувати виборчий процес.

«Якщо ми хоч раз скасуємо вибори, то скотимося до стану Російської Федерації. Я людина, яка була і у владі, і в опозиції, ніколи не допущу, щоб процес виборів був штучно стриманим. Якщо мене не почують, у цій ситуації для того, щоб довести неможливість такого курсу, я буду змушений піти у відставку», – наголосив генпрокурор.

Ще однією причиною, за якої Луценко подав би у відставку, за словами глави ГПУ, є обґрунтоване обвинувачення когось із його найближчих рідних у тяжких корупційних або інших злочинах.