Ляшко збирається ініціювати початок процедури імпічменту Порошенка

439

«Ми вимагаємо створення в парламенті Спеціальної тимчасової слідчої комісії з розслідування фактів існування таємних офшорних компаній і рахунків президента України Петра Порошенка», — написав Ляшко

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що ініціює початок процедури імпічменту президента України Петра Порошенка. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

«Фракція Радикальної партії ініціює початок процедури імпічменту Президента Порошенко в порядку, передбаченому статтею 111 Конституції України. Ми вимагаємо створення в парламенті Спеціальної тимчасової слідчої комісії з розслідування фактів існування таємних офшорних компаній і рахунків президента України Петра Порошенка», — написав Ляшко.

На його думку, освіта Порошенко і Гонтарєвої офшорів – це ухилення від сплати податків, корупційна діяльність, приховування стану, недостовірна інформація в деклараціях держчиновників, здійснення бізнесу на посаді президента — це зловживання службовим становищем.

«І взагалі верх цинізму — це відкриття офшорних компаній в той час, коли наші сотні бійців гинули в Іловайському казані в серпні 2014 року», — висловив лідер РПЛ свою думку.

Також Ляшко зазначив, що відмова НАБУ розслідувати дії президента свідчить про його залежності від влади та імітацію боротьби з корупцією. Зазначимо, що Національне антикорупційне бюро України заявляє, що не буде вести справи по офшорах президента України Петра Порошенка. У бюро підкреслюють, що згідно із законом України «Про Національне антикорупційне бюро України» та кримінально-процесуальним кодексом НАБУ не може заводити справи проти чинного президента.

Раніше повідомлялося, що десятки ЗМІ по всьому світу одночасно опублікували матеріали про власників великих офшорів, грунтуючись на даних «Панамского архіву» — збірки документів про офшорних схемах маловідомої фірми з Панами Mossack Fonseca.

Згідно з документами, Порошенко в 2014 році заснував три офшору для початку реструктуризації своєї корпорації Roshen.

Зазначимо, що відповідно до статті 111 Конституції України, президент України може бути усунений з поста Верховною Радою України в порядку імпічменту у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Питання ініціюється більшістю від конституційного складу Верховної Ради України.

Для проведення розслідування Верховна Рада України створює спеціальну тимчасову слідчу комісію, до складу якої включаються спеціальний прокурор і спеціальні слідчі. При наявності підстав Верховна Рада України не менш як двома третинами від її конституційного складу приймає рішення про звинувачення Президента України.

Рішення про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту приймається Верховною Радою України не менш як трьома четвертими від її конституційного складу після перевірки справи Конституційним Судом України.